Everton finalizuje dwa hitowe transfery, a trzeci już w drodze?!

Everton finalizuje dwa hitowe transfery, a trzeci już w drodze?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Nicolò Schira | Sky Sports

Jak podają zgodnie Fabrizio Romano, Nicolò Schira oraz Sky Sports, James Rodríguez przechodzi testy medyczne przed transferem do Evertonu. Angielska stacja dodaje, że to samo dotyczy Allana.

Carlo Ancelotti już w momencie przejęcia sterów na Goodison Park zażyczył sobie kilku dużych wzmocnień. Na jego celowniku wówczas znaleźli się m.in. Gareth Bale, Hirving Lozano czy Aaron Ramsey.

Oprócz wspomnianej trójki wymieniano jeszcze Jamesa Rodrígueza oraz Allana, i to właśnie ci zawodnicy wkrótce zasilą kadrę „The Toffees”. Z oboma negocjacje trwały od wielu miesięcy.

Najpierw udało się porozumieć z Brazylijczykiem, który zagwarantował sobie pensję na poziomie sześciu milionów euro rocznie. Później przyszła kolej na Kolumbijczyka, skłonnego pójść na ustępstwa w kwestii dotychczasowego wynagrodzenia. Do tego stopnia, że rozgrywający miał zejść z pułapu blisko ośmiu milionów euro netto rocznie na cztery i pół miliona.

Według Schiry James Rodríguez podpisze umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy. Z kolei Romano dodaje, że rozmowy pomiędzy klubami zostały już zakończone.

Dziennikarze nie podają przy tym żadnych liczb, choć zgodnie informują, że to na dziś wyznaczono testy medyczne gwiazdy reprezentacji Kolumbii.

Nieco więcej wiadomo na temat operacji z udziałem Allana, który ma kosztować 25 milionów euro plus dodatkowe trzy miliony w postaci bonusów. Stacja Sky Sports zapewnia, że również przechodzi on badania przed złożeniem podpisu na dokumentacji.

Tym sposobem, jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Everton już jutro potwierdzi dwa, dodajmy pierwsze, hitowe transfery w erze Ancelottiego. Nie można przy tym wykluczyć, że wkrótce do drużyny przybędzie następny nowy piłkarz.

Żadną tajemnicą nie jest fakt, że „The Toffees” starają się o Abdoulaye’a Doucouré, który wraz z Watforem spadł do Championship. Sky Sports podaje, że Francuz jest coraz bliżej przeprowadzki na Goodison Park. Tam miałby utworzyć trio wraz z Jamesem Rodríguezem i Allanem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy