Everton może odetchnąć z ulgą. Jego kluczowy zawodnik zostaje

2024-01-28 11:24:13; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Everton może odetchnąć z ulgą. Jego kluczowy zawodnik zostaje
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Daily Express

Amadou Onana podjął decyzję w sprawie zmiany pracodawcy. Belgijski piłkarz na ten moment nie zamierza opuszczać Evertonu - donosi „Daily Express”.

Wysokie noty oraz regularne i przyzwoite występy na poziomie Premier League spowodowały, że reprezentant Belgii w obecnym okienku transferowym stał się łakomym kąskiem dla wielu topowych zespołów.

O jego usługi zabiegały głównie drużyny z angielskiej elity, łączono go choćby z Chelsea, Arsenalem czy też Newcastle. Najbliżej sukcesu byli ci ostatni, którzy wystosowali ofertę opiewającą na 30 milionów funtów. Wszystko wskazywało na to, że Onana może powoli pakować swoje walizki z Goodison Park, a transfer do Newcastle czeka już tylko na oficjalne potwierdzenie.

Jak się jednak okazało, po głębszych przemyśleniach belgijski piłkarz podjął decyzję o pozostaniu w Evertonie. Onana ma zamiar pomóc drużynie Seana Dyche’a w uniknięciu degradacji do Championship.

Decyzja ta zdecydowanie sprawiła, że działaczom „The Toffees” spadł ciężki kamień z serca, bowiem znajdują się oni w krytycznej sytuacji i na dodatek w zimowym okienku transferowym nie udało im się jeszcze pozyskać żadnego, nowego wzmocnienia.

Na ten moment Everton plasuje się na siedemnastej pozycji, z przewagą zaledwie jednego oczka nad strefą spadkową.

Zaraz za ich plecami znajduje się Luton Town, z jednym spotkaniem mniej, a więc jeśli beniaminek zainkasuje w nim trzy punkty, to przegoni Everton i pozostawi ich w strefie spadkowej.