Everton na sprzedaż. Klub Premier League został już nawet wyceniony

Everton na sprzedaż. Klub Premier League został już nawet wyceniony
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Guardian

Farhad Moshiri, właściciel Everton, wystawił klub na sprzedaż. 67-latek bierze pod uwagę zarówno spieniężenie części praw, jak i całkowite przepisanie podmiotu na kogoś innego - informuje „The Guardian”.

„The Toffees” w ostatnim czasie nie mają najlepszej passy. Zespół nie wygrał od 22 października 2022 roku, gdy udało mu się pokonać Crystal Palace 3:0. Spośród następnych dziesięciu meczów aż osiem kończyło się przegraną.

W tej sytuacji, mimo całej sympatii do Franka Lamparda, Farhad Moshiri był zmuszony podziękować za współpracę dotychczasowemu menedżerowi.

Brytyjsko-irański biznesmen w roli następcy Anglika widziałby Marcelo Bielsę, ale Argentyńczyk ma spore wątpliwości dotyczące przybycia na Goodison Park.

Jakby tego było mało, o krok od przechwycenia transferu Arnauta Danjumy jest Tottenham Hotspur, a właścicielowi klubu kończą się środki na dokończenie budowy nowego stadionu.

Biorąc również pod uwagę fakt, że Everton obecnie znajduje się w strefie spadkowej Premier League, Moshiri postanowił działać.

„The Guardian” informuje, że podmiot został wystawiony na sprzedaż. Oczekiwana kwota to ponad 500 milionów funtów.

Przyszły nabywca musi jednak być świadomy corocznych start, z którymi boryka się ekipa, a także utraconego źródła dochodów w postaci umów sponsorskich z firmami należącymi do Aliszera Usmanowa, rosyjskiego oligarchy. Jednocześnie mnóstwo środków pochłania stadion.

W tych okolicznościach w grę wchodzi również sprzedaż mniejszościowych udziałów.

Kilku chętnych do rozmów już się znalazło.

Więcej na temat: Everton FC Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy