Everton Soares pożegnał się z Grêmio. Czas na Europę

Everton Soares pożegnał się z Grêmio. Czas na Europę fot. Everton Soares I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Globo Esporte

Przenosiny Evertona Soaresa do Benfiki zbliżają się wielkimi krokami. Brazylijczyk pożegnał się już z kibicami Grêmio Porto Alegre.

W nocy Grêmio mierzyło się z Internacionalem (2:0). Po ostatnim gwizdku Everton potwierdził, że jest już o krok od przeprowadzki do Lizbony.

- Brakuje jeszcze kilku szczegółów, ale sprawa jest na zaawansowanym etapie. Chodzi już tylko o kwestie biurokratyczne, procenty. Chciałbym podziękować Grêmio. To moja ostatnia gra. Blisko osiem spędzonych tutaj lat sprawia, że czuję się spełniony. Zdobyłem kilka tytułów. Jestem bardzo wdzięczny. Dziękuję za otrzymaną opiekę i naukę - powiedział Everton.

Jak pisze „Globo Esporte”, propozycja Benfiki opiewa na 22 milionów euro, do czego prawdopodobnie dochodzą bonusy. Podobne pieniądze oferuje za Evertona… Everton, ale Brazylijczyk woli przenieść się do Lizbony. Jego ściągnięcie jest transferowym życzeniem Jorge Jesusa, który niedawno wrócił do klubu i poprowadzi „Orły” w nowym sezonie.

24-letni atakujący znajduje się na celownikach wielu europejskich klubów od kilkunastu miesięcy. Wcześniej łączono go również m.in. z Atlético Madryt, Borussią Dortmund czy Napoli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy