Everton zmienia właściciela. 600 milionów funtów na stole

Everton zmienia właściciela. 600 milionów funtów na stole fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Daily Mail

Everton niedługo zostanie sprzedany amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu 777 Partners - informuje „Daily Mail”.

Transakcja o wartości 600 milionów funtów prawdopodobnie będzie sfinalizowana na początku przyszłego tygodnia. Angielskiemu klubowi zależy na czasie, gdyż broni się przed spadkiem z Premier League. Do końca sezonu pozostały mecze z pewnymi już utrzymania Wolverhampton i Bournemouth.

Drugim oferentem jest MSP Sports Capital, zarządzający takimi klubami, jak: FC Augsburg, GD Estoril Praia, AD Alcorcón i SK Beveren. Pozostaje jednak w tym wyścigu wyraźnie w tyle.

Decydujący okazuje się wymóg zapłaty kolejnej raty w wysokości 505 milionów funtów za budowę nowego stadionu w Bramley Dock.

Wraz ze sprzedażą klubu zakończone zostaną, trwające od 2016 roku, rządy Farhada Moshiri na Goodison Park. Od stycznia ubiegłego roku biznesmen irańskiego pochodzenia posiada 94% udziałów.

777 Partners to fundusz z siedzibą w Miami, który działa w wielu różnych branżach, od sportu i rozrywki po lotnictwo i ubezpieczenia. Obecnie jest właścicielem takich klubów, jak Genoa, Standard Liège, Hertha Berlin i brazylijskie Vasco da Gama. Posiada również mniejszościowe udziały w Sevilli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy