2024-10-25 20:21:49; Aktualizacja: 2 dni temu
Ewa Pajor dała zwycięstwo w samej końcówce! Reprezentacja Polski kobiet z ważnym krokiem w stronę awansu na EURO 2025 [WIDEO] Fot. Piotr Matusewicz / Pressfocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

Reprezentantki Polski w pierwszym meczu przeciwko Rumunii pokonały swoje rywalki 2:1, odwracając losy spotkania i robiąc sobie zaliczkę przed rewanżowym starciem w ramach eliminacji do EURO 2025.

Kobieca kadra Polski udała się do Rumunii, gdzie w ramach pierwszej rundy barażowej o awans na nadchodzące Mistrzostwa Europy zmierzyła się z tamtejszą reprezentacją. Rumunki, które do spotkania podchodziły w roli „underdoga”, już w 18. minucie nieoczekiwanie wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Ioany Balaceanu. 21-letnia zawodniczka wykorzystała błąd w szeregach obronnych Polek i z zimą krwią wykończyła akcję sam na sam z Kingą Szemik.

Polki prowadzone przez Ninę Patalon długo nie potrafiły znaleźć sposobu na zaskoczenie przeciwniczek, które to mogły podwyższyć prowadzenie już 10 minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania. Wtedy jednak na wysokości zadania stanęła wspomniana Szemnik. Bramkarka reprezentacji Polski i West Hamu United przewidziała intencje Florentiny Olar-Spanu i obroniła wykonywany przez nią rzut karny.

Do wyrównania w 73. minucie doprowadziła Natalia Padilla, na co dzień występująca w Sevilli, a na minutę przed końcem podstawowego czasu gry wynik 2:1 ustaliła Ewa Pajor. Polska napastniczka i gwiazda FC Barcelony pewnie wykorzystała jedenastkę, sprawiając, że to jej reprezentacja przystąpi do drugiego spotkania z zaliczką.

Rewanż Polek z Rumunkami zaplanowano na wtorek 29 października o 18:00. Wygrane dwumeczu zmierzą się ze zwyciężczyniami starcia Słowenia - Austria (0:3 w pierwszym meczu) w spotkaniu, które zadecyduje, która z wymienionych reprezentacji uda się na EURO 2025.