Fabio Cannavaro: Bardzo szanuję Messiego, ale to Maradona jest najlepszy

Fabio Cannavaro: Bardzo szanuję Messiego, ale to Maradona jest najlepszy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Fabio Cannavaro przyznał w rozmowie ze Sky Sports, że choć bardzo ceni umiejętności Leo Messiego, jego zdaniem najlepszym piłkarzem w historii jest Diego Maradona.

46-latek jako jeden z niewielu zawodników miał styczność na murawie z oboma Argentyńczykami. Z Maradoną Cannavaro trenował w Napoli. Gdy Włoch miał kilkanaście lat i zbliżał się do występów z seniorami, „Boski Diego” prowadził „Azzurrich” do drugiego mistrzostwa kraju. Z Messim mierzył się z kolei, będąc zawodnikiem Realu Madryt.  

- Bardzo szanuję Messiego. Dla nowego pokolenia jest jednym z najlepszych. Maradona był inny, ponieważ inny był cały futbol. Rywale non stop go kopali, ale on utrzymywał kontrolę. Był twardy.  

- Messi jest w ścisłym topie, ale Maradona to inny świat. Nawet nie porównuję do niego innych piłkarzy. Nigdy nie widziałem Pelégo. Maradonę oglądałem. Przez siedem lat widziałem każdy jego mecz.  

- Nie jest jednym z najlepszych. Jest najlepszy - stwierdził Cannavaro. Mistrz świata z 2006 roku aktualnie pracuje w Chinach, będąc szkoleniowcem Guangzhou Evergrande.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy