Fàbregas: Francuzi bagatelizują koronawirusa

Fàbregas: Francuzi bagatelizują koronawirusa fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Goal.com

Pomocnik AS Monaco, Cesc Fàbregas wypowiedział się na temat podejścia Francuzów do panującej w Europie pandemii koronawirusa. Hiszpan uważa, że w ludzie mieszkający nad Sekwaną nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.

Od kilku tygodni Europa jest opanowana przez pandemię koronawirusa. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech i Hiszpanii, gdzie na COVID-19 chorują dziesiątki tysięcy osób. Powoli do tej grupy dołącza Francja, w której w ostatnich dniach zanotowano spory wzrost zachorowań.

Takiemu rozwojowi zdarzeń nie dziwi się Cesc Fàbregas. Hiszpan uważa, że tamtejszy naród poniekąd nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.

- Byłem trzy dni temu w supermarkecie. W dziale owoców i warzyw gromadził się tłum ludzi. Dotykali oni owoce bez żadnej ochrony. Widziałem, jak ktoś podnosił i odkładał jakieś jedzenie, bo mu się po prostu nie podobało. Nie muszę chyba dodawać, że nie miał rękawiczek. Ludzie tu bagatelizują problem.

- Jeśli chodzi o ulice, w Monako ruch jest niewielki. Czasami ktoś biega, ktoś inny wyprowadza psa. Nie jest najgorzej. Jeśli chodzi o mnie, to na nudę nie narzekam. Mieszkam jeszcze z sześcioma innymi osobami, więc mamy, co robić — twierdzi Hiszpan.

Na razie ciężko ferować, kiedy wznowione zostaną rozgrywki we Francji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy