Fàbregas: Francuzi bagatelizują koronawirusa

Fàbregas: Francuzi bagatelizują koronawirusa fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Goal.com

Pomocnik AS Monaco, Cesc Fàbregas wypowiedział się na temat podejścia Francuzów do panującej w Europie pandemii koronawirusa. Hiszpan uważa, że w ludzie mieszkający nad Sekwaną nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.

Od kilku tygodni Europa jest opanowana przez pandemię koronawirusa. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech i Hiszpanii, gdzie na COVID-19 chorują dziesiątki tysięcy osób. Powoli do tej grupy dołącza Francja, w której w ostatnich dniach zanotowano spory wzrost zachorowań.

Takiemu rozwojowi zdarzeń nie dziwi się Cesc Fàbregas. Hiszpan uważa, że tamtejszy naród poniekąd nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.

- Byłem trzy dni temu w supermarkecie. W dziale owoców i warzyw gromadził się tłum ludzi. Dotykali oni owoce bez żadnej ochrony. Widziałem, jak ktoś podnosił i odkładał jakieś jedzenie, bo mu się po prostu nie podobało. Nie muszę chyba dodawać, że nie miał rękawiczek. Ludzie tu bagatelizują problem.

- Jeśli chodzi o ulice, w Monako ruch jest niewielki. Czasami ktoś biega, ktoś inny wyprowadza psa. Nie jest najgorzej. Jeśli chodzi o mnie, to na nudę nie narzekam. Mieszkam jeszcze z sześcioma innymi osobami, więc mamy, co robić — twierdzi Hiszpan.

Na razie ciężko ferować, kiedy wznowione zostaną rozgrywki we Francji.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy