Fàbregas wybrał najlepszych trenerów, z jakimi współpracował. „Z nim miałem chyba najlepszy kontakt”

Fàbregas wybrał najlepszych trenerów, z jakimi współpracował. „Z nim miałem chyba najlepszy kontakt” fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I Football.london

Cesc Fàbregas w rozmowie z BBC został zapytany o trenerów, z którymi do tej pory współpracował.

Hiszpański pomocnik od zeszłego roku jest piłkarzem AS Monaco. W sumie to jego czwarty klub w karierze. Wcześniej 33-latek był związany z Barceloną, Arsenalem oraz Chelsea. W tym czasie Fàbregas współpracował z kilkoma szkoleniowcami z najwyższej półki. W rozmowie z BBC został poproszony o wymienienie najlepszych.

- Miałem przyjemność pracować z jednymi z najlepszych menedżerów nie tylko ostatnich lat, ale w całej historii.

- Jeśli musiałbym wybrać jednego lub dwóch, w tym gronie znalazłby się Pep Guardiola. Prowadząc Barcelonę, preferował styl, który uwielbiałem. Podobnie było z Arsène’em Wengerem w Arsenalu, ale również z José Mourinho w Chelsea. Pod jego skrzydłami zanotowałem wyjątkowy rok. I to chyba właśnie z nim miałem też najlepszy kontakt. Sposób, w jakim działał na moją psychikę, był niesamowity.

- Tak, wybrałbym Guardiolę, Mourinho i Wengera, ponieważ bardzo dużo im zawdzięczam - przyznał Fàbregas, który obecnie współpracuje w Monaco z Robertem Moreno.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy