Falcao dopiął swego. Kolumbijczyk przechodzi do Galatasaray

Falcao dopiął swego. Kolumbijczyk przechodzi do Galatasaray fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Galatasaray

Radamel Falcao zostanie nowym zawodnikiem Galatasaray.

Klub z Türk Telekom Arena poinformował w komunikacie o oficjalnym rozpoczęciu negocjacji odnoszących się do definitywnego pozyskania doświadczonego napastnika z AS Monaco. Tego typu informacja jest zazwyczaj podawana przez tureckie zespoły przed pojawieniem się zawodnika na obligatoryjnych testach medycznych.

33-letni piłkarz ma przylecieć do Stambułu specjalnie wynajętym samolotem w niedzielę w godzinach popołudniowych i następnie dopiąć ostatnie szczegóły związane ze swoją przeprowadzką do Galatasaray.

Radamel Falcao podpisze z nowym pracodawcą umowę do końca czerwca 2021 roku. W zawartym kontrakcie gwarantującym mu zarobki na poziomie pięciu milionów euro znajdzie się również zapis umożliwiający klubowi przedłużenie z nim współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

AS Monaco zgodziło się na darmowy transfer reprezentanta Kolumbii, ale w zamian ma otrzymać ewentualne 50% kwoty od przyszłej sprzedaży napastnika i 1,5 miliona bonusu w przypadku wywalczenia przez turecką drużynę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Ponadto Galatasaray zgodziło się na rozegranie meczu towarzyskiego z klubem z Księstwa oraz zgarnięcie przez niego całego przychodu z tego tytułu.

W ostatniej chwili plany „Lwów” starała się pokrzyżować Valencia, która proponowała dotychczasowemu pracodawcy doświadczonego napastnika lepsze warunki, ale sam zainteresowany był już zdecydowany na przeprowadzkę do ekipy z Süper Lig.

Radamel Falcao trafił do klubu z Ligue 1 w lipcu 2013 roku z Atlético Madryt i od tego momentu rozegrał 140 spotkań dla zespołu ze Stade Louis II, w których strzelił 83 bramki i zanotował 14 asyst oraz pomógł mu wywalczyć tytuł mistrzowski w sezonie 2016/2017.

Warto również wspomnieć, że 33-latek zaliczył w międzyczasie pobyt na zasadach wypożyczenia w Manchesterze United (2014/2015) oraz Chelsea (2015/2016). Obie drużyny miały możliwość jego definitywnego wykupienia, ale ze względu na słabą formę prezentowaną przez zawodnika nie zdecydowały się skorzystać z tej opcji.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy