Fatalna sytuacja finansowa Bordeaux. Zrobiono zrzutkę na świąteczny obiad dla piłkarek

Fatalna sytuacja finansowa Bordeaux. Zrobiono zrzutkę na świąteczny obiad dla piłkarek
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Romain Molina

Bordeaux od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. Romain Molina poinformował o absurdalnej sytuacji, do której doszło przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Jak napisał Molina, o którym z powodu szokujących doniesień na temat świata piłki nożnej było ostatnio głośno, sytuacja finansowa Bordeaux jest fatalna. Prezydent francuskiego klubu Gerard López aktywnie poszukuje nowych inwestorów, nawet jeśli miałoby to oznaczać jego sprzedaż. Doszło do tego, że ostatnio władze „Żyrondystów” poinformowały ich sekcję kobiecą, że nie ma pieniędzy na świąteczny obiad dla jej piłkarek. W efekcie zostały one poproszone o zrzutkę. Każda miała uiścić po 20 euro.

Bordeaux stara się oszczędzać głównie na juniorach oraz piłkarkach, sprzedając zawodników i zawodniczki, a także oferując im niższe pensje. Kryzys nie omija jednak również pierwszej drużyny. Zimą można spodziewać się sprzedaży.

Sześciokrotny mistrz Francji w pierwszej części roku stracił głównego inwestora. Firma King Street pożegnała się z klubem, informując jednocześnie, że łącznie wyłożyła na niego 46 milionów euro.

Poprzedni sezon zespół zakończył na dwunastym miejscu w tabeli Ligue 1. Aktualnie z dorobkiem 13 punktów plasuje się na szesnastej lokacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy