FC Barcelona: Abde Ezzalzouli przed szansą na grę w Bundeslidze

FC Barcelona: Abde Ezzalzouli przed szansą na grę w Bundeslidze fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Abde Ezzalzouli z Barcelony, przebywający na wypożyczeniu w Osasunie, został wyznaczony na główny cel transferowy Bayeru Leverkusen - poinformowali Santi Aouna i Hanif Ben Berkane „Foot Mercato”.

Utalentowany skrzydłowy zadebiutował w ubiegłych rozgrywkach w barwach „Dumy Katalonii” i pokazał w trakcie rozegranych meczów, że przy nabraniu odpowiedniego doświadczenia mógłby stanowić dla Xaviego atrakcyjną opcję. Z tego powodu minionego lata zdecydowano się go wypożyczyć do Osasuny, by okrzepł na seniorskim poziomie.

Pięciokrotny reprezentant Maroka zrealizował postawiony przed nim cel, ale do tego stopnia, że zainteresowanie nim zaczęły przejawiać inne europejskie drużyny. Spośród nich najpoważniejszą chęć do nawiązania z nim współpracy wyrażało do tej pory Leeds United, gotowe wyłożyć na jego pozyskanie nawet około 40 milionów euro.

Zespół „Pawii” miał z całą pewnością największą siłę przebicia w ewentualnym przekonaniu Barcelony do sprzedaży 21-letniego piłkarza. Ich prawdopodobny spadek z Premier League obniży znacząco atrakcyjność obrania tego kierunku przez gracza, co może wykorzystać konkurencja.

Santi Aouna i Hanif Ben Berkane „Foot Mercato” przekonują, że z tego grona na nowego faworyta w wyścigu o względy Abde Ezzalzouliego może wyrosnąć Bayer Leverkusen.

Drużyna z Niemiec w obliczu prawdopodobnej sprzedaż Mousy Diaby'ego poszukuje na rynku jego wartościowego następcy. Tym mógłby okazać się właśnie Marokańczyk, który cieszy się uznaniem trenera Xabiego Alonso.

Równie dużym zwolennikiem jego talentu jest Xavi, ale jeżeli chce zrealizować razem z „Dumą Katalonii” wyznaczone cele transferowe, to musi rozstać się z kilkoma graczami. Na tym polu spory zastrzyk gotówki zapewniłby klubowi właśnie utalentowany skrzydłowy.

Na chwilę obecną trudno wyrokować, jaka cena zadowoliłaby ekipę z Camp Nou w obliczu prawdopodobnego wypadnięcia z wyścigu Leeds United.

W mediach pojawiały się też spekulacje sugerujące, że Abde Ezzalzouli ma szansę zaliczyć transfer wewnątrz LaLigi. Taki scenariusz wydaje się jednak mało prawdopodobny.

Marokańczyk zanotował sześć trafień i dwie asysty w 31 meczach dla Osasuny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy