FC Barcelona: Álex Collado jednak z letnim transferem?! Pozostały godziny na ustalenie szczegółów

FC Barcelona: Álex Collado jednak z letnim transferem?! Pozostały godziny na ustalenie szczegółów fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RIA Novosti

FC Barcelona nie porzuciła pomysłu tymczasowego rozstania z Álexem Collado. Jej wychowanek ma jednak coraz mniej czasu i kierunków do wyboru. Obecnie o jego sprowadzenie ma najmocniej zabiegać CSKA Moskwa - poinformowała telewizja RIA Novosti.

22-letni skrzydłowy wyrobił sobie na przestrzeni kilku minionych sezonów stosunkowo mocną pozycję w szeregach rezerw katalońskiego klubu i prezentuje już na tyle wysoki poziom, że zaczyna marnować się w trzeciej lidze.

Z tego też względu otrzymał przed kilkoma tygodniami szansę od trenera Ronalda Koemana na pokazanie się w pierwszej drużynie w okresie przygotowawczym. Holender wyraził zadowolenie z postawy prezentowanej przez wychowanka, ale jednocześnie uznał, że nie prezentuje on na tyle wysokiego poziomu, aby móc liczyć na regularną grę w jego ekipie.

Dlatego w strukturach klubu z Camp Nou postanowiono tymczasowo rozstać się z Álexem Collado. Zawodnik przyjął ze zrozumieniem taką decyzję i odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości zasilenia szeregów mocnego europejskiego zespołu, gdzie mógłby nabyć potrzebnego mu doświadczenia do podjęcia kolejnej walki o zaistnienie w Barcelonie.

Skrzydłowy miał jednak na tyle duże wymagania w kontekście kierunku oraz warunków transferu, że żadna z zainteresowanych nim drużyn nie zdołała go pozyskać. Najbliższy osiągnięcia tego celu był Club Brugge, który chciał zapewnić sobie prawo do jego definitywnego wykupu.

„Duma Katalonii”, pomimo zamknięcia okna transferowego w większości europejskich krajów, wierzy jednak wciąż w opuszczenie ekipy przez Collado, dla którego obecnie najatrakcyjniejszymi kierunkami przeprowadzki są Rosja oraz Turcja.

W przypadku tego pierwszego kraju bardzo mocno o jego względy zaczęło zabiegać CSKA Moskwa po fiasku związany ze sprowadzeniem Samu Castillejo z Milanu, o czym poinformowała telewizja RIA Novosti.

Oferta stołecznego klubu zapewne przypadnie do gustu 22-latkowi, ponieważ ten szuka tymczasowego rozwiązania swoich problemów na skrzydle. Jednocześnie nie chce jednak ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych ze sprowadzeniem takiego piłkarza, a to z kolei może nie być na rękę Barcelonie.

Obie strony mają także niewiele czasu na wypracowanie ewentualnego porozumienia, ponieważ letnie okno transferowe w Rosji dobiega końca 7 września.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy