FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Andreas Christensen i Franck Kessié będą mieli możliwość przedwczesnego opuszczenia Barcelony, jeśli nie zostaną zarejestrowani w hiszpańskiej federacji przed sobotnim meczem ligowym z Rayo Vallecano - podaje ESPN.

Andreas Christensen i Franck Kessié dołączyli do Barcelony w ramach wolnych transferów kolejno z Chelsea i Milanu. Jednak na trzy dni przed rozpoczęciem nowego sezonu żaden z nich nie został zarejestrowany w hiszpańskiej federacji.

ESPN informuje, że jeśli nie zostaną oni zarejestrowani przed pierwszym meczem Barcelony z Rayo Vallecano, obaj zawodnicy mogą zdecydować się na aktywowanie klauzul, które pozwalają im odejść za darmo.

Kolejne letnie nabytki Barcelony Robert Lewandowski, Raphina i Jules Koundé również nie zostali jeszcze zarejestrowani, podobnie jak nie zrobiono tego z kontraktami Ousmane'a Dembélé oraz Sergiego Roberto. Sytuacja Christensena i Kessié'ego jest jednak nieco inna, ponieważ dołączyli oni do katalońskiego klubu na zasadzie wolnych transferów. Dlatego też, jeśli tak postanowią, będą mogli odejść bez kwot odstępnego przed zamknięciem okna transferowego.

Źródła ESPN podają, że obecnie nic nie wskazuje na to, że do tego dojdzie, a prezydent klubu Joan Laporta nadal optymistycznie podchodzi do sprawy rejestracji wszystkich piłkarzy. W najgorszym przypadku Barcelona będzie starała się porozmawiać z agentami zawodników, aby uniknąć ekstremalnego rozwiązania sytuacji, jakimi byłyby odejścia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy