FC Barcelona: Ansu Fati i Ferran Torres na wylocie. Promocja?!

FC Barcelona: Ansu Fati i Ferran Torres na wylocie. Promocja?! fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

Ansu Fati i Ferran Torres są postrzegani za głównych kandydatów do opuszczenia Barcelony. Klub chciałby uzyskać na ich odejściu przynajmniej 80 milionów euro - poinformował Javi Miguel z „AS-a”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” czynią starania zmierzające do spełnienia restrykcyjnych wymogów LaLigi w celu zaoszczędzenia 200 milionów euro, by móc bez przeszkód rejestrować nowych graczy czy umowy zawierane z obecnym zawodnikami.

Zrealizowanie tego planu ma zapewnić między innymi sprzedaż kilku piłkarzy. Wśród nich mają się znaleźć Ansu Fati czy Ferran Torres. Obaj nie spełniają pokładanych w nich nadziei i są wciąż na tyle wartościowi, że mogą w znaczącym stopniu zasilić zespołowy budżet.

Pierwszy z nich był nie tak dawno typowany na następcę Lionela Messiego. Do momentu pojawienia się problemów zdrowotnych miał spore szanse na to, by wypełnić lukę po Argentyńczyku. Obecnie jest jednak cieniem gracza, który przebojem wdarł się do seniorskiego futbolu.

Z tego też powodu jego rynkowa wartość systematycznie spada. W tej sytuacji FC Barcelona zadowoliłaby się zainkasowanie na jego odejściu 40 milionów euro, o czym poinformował Javi Miguel z „AS-a”.

Na zgarnięcie podobnej sumy ekipa z Camp Nou liczy też za Ferrana Torresa. W przypadku tego skrzydłowego nie może sobie pozwolić na poniesienie znaczącej straty po tym, jak wyłożyła na niego 55 milionów euro w styczniu 2022 roku.

Dlatego jest w stanie przystać na jego wypożyczenie z zawartą opcją wykupu za przynajmniej 40 milionów euro, ponieważ właśnie tyle zostało jej do zamortyzowania transakcji z udziałem byłego zawodnika Manchesteru City.

„Duma Katalonii” nie przewiduje rozstania z innych ofensywnymi piłkarzami, na czele z Robertem Lewandowskim.

Fati i Torres rozegrali w tym sezonie odpowiednio po 41 oraz 37 spotkań. Pierwszy zanotował w nich siedem trafień i trzy asysty. Z kolei drugi - sześć trafień i dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy