FC Barcelona: Bartomeu jeszcze walczy

FC Barcelona: Bartomeu jeszcze walczy fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

Josep Maria Bartomeu odpowiedział w poniedziałek na pytania dziennikarzy i zapewnił ich, że nigdy nie myślał o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Barcelony.

W ostatnich tygodniach katalońskie media przekonywały, że 57-letni działacz poważnie zastanawia się nad podaniem do dymisji ze względu na obawę związaną z utratą piastowanej funkcji w referendum oraz zadbanie o zdrowie socios, którzy musieliby uczestniczyć w głosowaniu w obliczu panujących w kraju restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Josep Maria Bartomeu zaprzeczył takiemu stanowi rzeczy i po pochwaleniu się optymistycznym wariantem budżetu zakładającym 828 milionów euro przychodów i 797 milionów euro wydatków przy powrocie 25 procent kibiców na stadiony w lutym przeszedł do wyjaśnienia tej niewygodnej dla niego kwestii.

- Przed nami trudny czas i musimy w jego trakcie podejmować jak najlepsze decyzje dla klubu. Nie widzimy obecnie powodów do podania się do dymisji. To byłby zły moment na zostawienie Barcelony w rękach Komisji Zarządzającej, która nie mogłaby podejmować ważnych decyzji, które my podejmujemy codziennie - powiedział prezydent „Dumy Katalonii”

- Wszyscy członkowie zarządu są w tej kwestii jednomyślni. Czekamy obecnie na odpowiedź Generalitat ws. głosowania nad wotum nieufności. My od samego początku chcieliśmy głosowania w wielu lokalach. Im więcej socios zagłosuje, tym lepszy przykład damy. Zawsze mówiliśmy też, że potrzebujemy 15 dni na odpowiednie logistyczne przygotowanie od momentu zatwierdzeniu protokołu, dlatego wiadomość katalońskich władz nas zaskoczyła, że mamy zorganizować głosowanie 1-2 listopada. Ta data przy głosowaniu w wielu lokalach jest niemożliwa - dodał Bartomeu.

57-letni działacz odniósł się także między innymi do zamieszania powstałego wokół Leo Messiego, który chciał przed rozpoczęciem rozgrywek opuścić szeregi ekipy z Camp Nou.

- Latem musiałem bronić dobra klubu, którym było pozostanie w nim najlepszego piłkarza w historii. Leo Messi miał ważny kontrakt. Opcja jego jednostronnego rozwiązania wygasła i dlatego najważniejszym sportowym priorytetem było dla mnie rozpoczęcie nowego cyklu z Messim w drużynie. Wtedy nie zdecydowałem się też wypowiadać się publicznie. Nie byłoby to właściwe. Teraz też tego nie zrobię. Będę bronił interesów Barcelony i akceptuje to, co wiąże się z odmową odejścia Messiego do jednego z naszych rywali. W tym zespole razem z młodymi talentami i doświadczonymi piłkarzami, odzyskamy dumę i radość. Jestem o tym przekonany. Trzeba było podjąć trudne decyzje i zrobiliśmy to, mimo wyczerpania. Zawsze stawialiśmy interesy klubu ponad wszystkim. Pozostanie Messiego jest dobre dla wszystkich, także dla niego. Zawsze mówiłem, że chcę, żeby zakończył tu karierę - przyznał przedstawiciel „Dumy Katalonii”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy