FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty

FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cadena SER | RAC1

Josep Maria Bartomeu, były prezydent Barcelony, został wypuszczony na wolność po nocy spędzonej w areszcie w związku z aferą „Barça Gate”.

Były przedstawiciel klubu FC Barcelona został zatrzymany przez służby w poniedziałkowy poranek po tym, jak wcześniej funkcjonariusze wkroczyli do siedziby „Dumy Katalonii” w celu przeszukaniem biur pracowników powiązanych z aferą „Barça Gate”, która dotyczyła dyskredytowania w mediach przeciwników ówczesnego zarządu i piłkarzy takich jak Leo Messi czy Gerard Piqué oraz brania przez sterników ekipy z Camp Nou łapówek z tego tytułu.

58-letni działacz trafił do aresztu razem ze swoim niedawnym doradcą - Josepem Masferrerem, dyrektorem generalnym - Óscarem Grau oraz szefem działu prawnego - Ramónem Pontim.

Pierwsi dwaj panowie zostali wypuszczeni na wolność dopiero teraz, ponieważ skorzystali wcześniej z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

Mimo to nie uniknęli postawienia im zarzutów ze strony prokuratury dotyczących podejmowania działań na szkodę klubu oraz przyjmowania korzyści majątkowych.

Za oba te przestępstwa byłemu prezydentowi Barcelony i jego doradcy grozi łącznie 10 lat więzienia (sześć lat za działania na szkodę klubu i cztery lata za korupcję gospodarczą).

Jednocześnie media z Półwyspu Iberyjskiego poinformowały, że „Duma Katalonii” jest traktowana w toczącym się śledztwie jako strona poszkodowana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy