FC Barcelona: Coutinho kluczem do pozyskania Neymara?!

FC Barcelona: Coutinho kluczem do pozyskania Neymara?! fot. Bayern
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Jak informują hiszpańskie media, FC Barcelona ma plan, jak wykorzystać Philippe Coutinho w przypadku jego powrotu na Camp Nou. Gracz ten może być częścią wymiany za Neymara.

Nie tak dawno pojawiła się informacja, że atakujący Paris Saint-Germain to cel numer jeden „Dumy Katalonii” na przyszły sezon. W międzyczasie można było przeczytać o planowanej wymianie, w której udział wziąć miał Antoine Griezmann. Teraz Katalończycy pomyśleli o innym wariancie.

Według „Sportu” aktualny mistrz Hiszpanii zastanawia się nad wykorzystaniem do całej operacji Philippe Coutinho. 27-latek obecnie przebywa na wypożyczeniu w Bayernie Monachium i chociaż Niemcy posiadają opcję transferu definitywnego za kwotę 120 milionów euro, coraz mniej wskazuje na to, że z niej skorzystają.

Mając to na uwadze, Brazylijczyk najprawdopodobniej latem powróci na Camp Nou, lecz nie na długo. Możliwość jego kontynuowania kariery w Barcelonie na ten moment jest wykluczona, zatem wyjściem z tej sytuacji może być sprzedaż lub włączenie go do jednej z planowanych operacji, wśród których najwyższy priorytet ma ta z udziałem Neymara.

Warto wiedzieć, że Coutinho już ubiegłego lata był łączony z paryżanami, co nawet stało się przedmiotem sporu między agentem gracza, a jednym z dyrektorów „Blaugrany”. Niemniej Leonardo, dyrektor sportowy francuskiej ekipy, nie zapomniał o rozgrywającym i dlatego niewykluczone, że latem dojdzie do wymiany pomiędzy klubami, które utrzymują między sobą dosyć napięte relacje.

Liczby Neymara z trwających rozgrywek to 21 spotkań, 17 trafień i 10 asyst. Coutinho w analogicznym czasie zgromadził dziewięć trafień i osiem kluczowych podań, a wszystko to w 31 występach dla „Gwiazdy Południa”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy