FC Barcelona: Dani Olmo uzgodnił warunki kontraktu. Transfer na dobrej drodze

FC Barcelona: Dani Olmo uzgodnił warunki kontraktu. Transfer na dobrej drodze fot. Dani Olmo I Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mundo Deportivo

Dani Olmo jest niezwykle podekscytowany wizją powrotu do FC Barcelony. Mimo fiaska negocjacji między klubami, zawodnik jest już po słowie i chce transferu w niedalekiej przyszłości, informuje „Mundo Deportivo”.

Niczym grom z jasnego nieba ostatniego dnia okna transferowego pojawiła się informacja o ofercie, którą FC Barcelona złożyła za Daniego Olmo. Czasu na dojście do porozumienia nie starczyło, ale „Mundo Deportivo” informuje, że sprawa była znacznie poważniejsza, niż mogłoby się wydawać. Co jednak jeszcze bardziej istotne - postawiono fundament pod kontynuację rozmów.

RB Lipsk widząc konkretne zainteresowanie „Blaugrany” oraz wolę swojego zawodnika, pozwoliło graczowi na bezpośrednie kontakty z dyrektorami ekipy z Camp Nou. Ci skrzętnie to wykorzystali, choć nie musieli się szczególnie starać. Dani Olmo z miejsca zadeklarował pełną gotowość na transfer i przyjął przedstawione warunku praktycznie nie przystępując do jakichkolwiek negocjacji.

Były zawodnik Dinama Zagrzeb jest podekscytowany wizją powrotu do ojczyzny i myśli teraz tylko o tym. Zgodził się nawet na skomplikowaną propozycję wypłacania wynagrodzenia, polegającą na mniejszej podstawie pensji i powiększaniu jej o bonusy, tak jak to zrobiono w przypadku Memphisa Depaya czy Sergio Agüero.

Joan Laporta wierzy, że w trudnej sytuacji, w której znalazł się klub, jeszcze ważniejszy jest udział wychowanków w odbudowie zespołu. Między innymi dlatego tego lata sprowadzono innego wychowanka Erica Garcíę.

Olmo z wielką chęcią poszedłby w jego ślady, będzie musiał jednak nieco poczekać. Klubom nie udało się dojść do porozumienia, ponieważ „Czerwone Byki” nie były przygotowane na taką operację, zwłaszcza ostatniego dnia okna transferowego. Barcelona chce wrócić do tematu zimą, choć tym razem zaproponować ma znacznie mniejsze pieniądze.

23-latek urodził się nieopodal Barcelony i zaczynał przygodę z piłką w szkółce Espanyolu, z której następnie przeniósł się do słynnej La Masii. Jeszcze przed wkroczeniem do świata seniorskiej piłki przeniósł się jednak do Dinama Zagrzeb, gdzie stopniowo przebijał się do składu i szybko został okrzyknięty jednym z większych talentów hiszpańskiego futbolu. W styczniu 2020 roku zdecydował się na wykonanie kolejnego kroku w karierze i przeniósł się do RB Lipsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy