FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę

FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę fot. Kamil Zajaczkowski / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gerard Romero [Twitter]

Przygoda Nicolása Tagliafico z Ajaksem powoli dobiega końca. Propozycję za niego złożyła Barcelona - informuje Gerard Romero.

Zgodnie z doniesieniami hiszpańskiego dziennikarza Barcelona przedstawiła Ajaksowi ofertę wypożyczenia Tagliafico z opcją wykupu po zakończeniu sezonu za cztery miliony euro. Oprócz tego w odwrotnym kierunku, a więc z Katalonii do Amsterdamu, również do końca rozgrywek udałby się 18-letni Alejandro Balde. W jego przypadku nie byłoby opcji wykupu.

29-letnim Tagliafico interesują się też inne kluby, w tym Olympique Marsylia oraz Napoli. Jak podawał już jednak Fabrizio Romano, argentyński lewy obrońca chce kontynuować karierę w Barcelonie. Z osiągnięciem porozumienia w sprawie warunków indywidualnych nie powinno być więc problemów.

Tagliafico zależy na zmianie zespołu, ponieważ jego pozycja w zespole Ajaksu osłabła. Transfer bocznego defensora uprawdopodabnia to, że jego umowa jest ważna tylko do 30 czerwca 2023 roku.

Argentyńczyk rozegrał w tym sezonie 15 meczów w barwach amsterdamskiej ekipy. Jeśli chodzi o wspomnianego Balde, to w trwających rozgrywkach zanotował sześć występów w pierwszej drużynie Barcelony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy