FC Barcelona: Dembélé częściowo „sfinansuje” zakup nowego napastnika?!

FC Barcelona: Dembélé częściowo „sfinansuje” zakup nowego napastnika?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Jak donoszą katalońskie media, władze Barcelony najprawdopodobniej wykorzystają środki przeznaczone na opłatę bonusów z tytułu zrealizowanych celów w kontrakcie Ousmane’a Dembélé, aby pozyskać nowego napastnika. W ten sposób poniekąd Francuz „sfinansuje” transfer swojego pracodawcy.

Latem 2017 roku po długiej batalii z Borussią Dortmund „Blaugrana” ogłosiła zakup obunożnego skrzydłowego, który początkowo kosztował ją 105 milionów euro. Oba kluby uzgodniły jednak także szereg bonusów mogących zwiększyć kwotę operacji o maksymalnie 42 miliony euro. Zostały one podzielone na trzy grupy, a jedna z nich dotyczy liczby rozegranych spotkań przez zawodnika.

Obecnie mistrz świata z 2018 roku ma ich na swoim koncie 74 i jak poinformowało „Mundo Deportivo”, Francuzowi brakuje jednego występu do aktywowania zapisu o konieczności przelania na konto przedstawiciela Bundesligi dodatkowych pięciu milionów euro.

Zważywszy jednak na to, że w związku z poważnym urazem najprawdopodobniej w trwającym sezonie nie zobaczymy już Dembélé na boisku, kwota przeznaczona na spłacenie zobowiązania wobec dortmundczyków może zostać przeznaczona na angaż nowego atakującego. Tym sposobem operacja transferowa z pewnością zostałaby przyśpieszona.

W tym kontekście warto pamiętać, że obecnie na celowniku wicelidera tabeli LaLiga znajduje się dwóch piłkarzy, a są to Ángel Rodríguez i Lucas Pérez. W umowie napastnika Getafe widnieje klauzula wykupu o wartości 10 milionów euro, z kolei atakujący Deportivo Alavés może zostać pozyskany po uprzednim zapłaceniu 20 milionów euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy