FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni

FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona poznała oczekiwania Atlético Madryt i Manchesteru City w stosunku do João Félixa oraz João Cancelo - poinformowało „Mundo Deportivo”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” trzymali do ostatniej chwili w niepewności swoich fanów i dopiero tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego ogłosiła przybycie dwóch reprezentantów Portugalii.

Obaj dołączyli do urzędującego mistrza Hiszpanii w ramach rocznych wypożyczeń bez zawartych opcji wykupu. Oznacza to, że nawiązanie przez nich ewentualnej stałej współpracy z Barceloną będzie wiązało się z podjęciem negocjacji z Atlético Madryt i Manchesterem City.

Wszechstronni zawodnicy pokazali już w pierwszych meczach w nowych barwach, że odnaleźli się w taktyce preferowanej przez Xaviego, co automatycznie zwiększa ich szanse na pozostanie w klubie na dłużej.

„Duma Katalonii” musi jednak na tym polu przygotować się na bardzo trudne negocjacje. Pokazują to wieści opublikowane przez „Mundo Deportivo” w kontekście oczekiwań finansowych za bocznego obrońcę i atakującego.

„The Citizens” liczą obecnie na to, że definitywne zakończenie współpracy z João Cancelo przyniesie jej zainkasowanie 25 milionów euro.

Znacznie więcej za João Félixa oczekuje Atlético Madryt, które chciałoby odzyskać 80 z 126 milionów euro zainwestowanych w jego sprowadzenie z Benfiki w lipcu 2019 roku.

Tym samym FC Barcelona potrzebuje przeszło 100 milionów euro. Może być jej trudno zgromadzić takie środki oraz zgodę na zarejestrowanie obu graczy w LaLidze ze względu na restrykcyjne przepisy Finansowego Fair Play.

29-letni defensor może pochwalić się zdobyciem bramki w dotychczas trzech rozegranych meczach.

Z kolei 23-letni atakujący, przy takiej samej liczbie spotkań, ma trzy trafienia oraz asystę na koncie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy