FC Barcelona: Fatalne wiadomości w sprawie Ansu Fatiego

FC Barcelona: Fatalne wiadomości w sprawie Ansu Fatiego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Ansu Fati, piłkarz Barcelony, w listopadzie 2020 rozdarł łąkotkę w lewym kolanie. Od tego czasu ujawniono, że przeszedł on dwie operacje, do których doszła trzecia - informuje „AS”.

Hiszpan urodzony w Gwinei Bissau urazu doznał po kontakcie w polu karnym z Aïssą Mandim. Wtedy jeszcze wydawało się, że to nic poważnego, wszak gracz pozostał na murawie jeszcze przez około kwadrans. Prognozy okazały się jednak dużo poważniejsze.

Sztab medyczny miał do wyboru dwie ścieżki: leczenie zachowawcze lub inwazyjne. Stanęło na tym drugim, w konsekwencji czego skrzydłowy przeszedł artroskopię kolana.

Zabieg nie przyniósł 18-latkowi ulgi, a jego efekt był wręcz odwrotny, dlatego zapadła decyzja o jego powtórzeniu, co finalnie miało miejsce w styczniu. Wówczas doszło do infekcji, która rzutowała na wydłużenie się procesu rehabilitacji.

Kiedy Ansu Fati zaczął zwiększać obciążenie podczas ćwiczeń, poczuł, że coś jest nie tak. Poinformował o tym lekarzy, którzy postanowili dokonać trzeciej artroskopii kolana celem sprawdzenia stanu łąkotki i wyczyszczenia jej. Jak donosi „AS”, doszło do tego pod koniec marca, w tajemnicy przed wszystkimi.

Wychowanek „Blaugrany” wstępnie miał pauzować przez około cztery miesiące. Teraz zbliżamy się do sześciu miesięcy, a nadal nie widać światełka w tunelu. To sprawia, że trzeba najprawdopodobniej nastawić się na przynajmniej roczną absencję, a nie można wykluczyć czwartej operacji.

Dla czterokrotnego reprezentanta Hiszpanii to fatalna wiadomość. Nie ma już bowiem co marzyć o występach na EURO 2020, nie mówiąc o Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Tokio.

Jak podkreśla madrycki dziennik, do tej pory dr Ramón Cugat pracował w kierunku uratowania części łąkotki, która jest istotna w kontekście kariery długoterminowej. Gdyby jednak doszło do następnej artroskopii kolana, miejsce chorobowo zmienione zostanie usunięte, ale przez Bernarda Cotteta, chirurga, z którym Fati już się kontaktował.

Dorobek 18-latka z tego sezonu to 10 spotkań, pięć goli i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy