FC Barcelona: Franck Kessié szuka drogi ucieczki. Kontrowersyjny transfer już zimą

FC Barcelona: Franck Kessié szuka drogi ucieczki. Kontrowersyjny transfer już zimą fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere dello Sport

Franck Kessié już w styczniu postara się opuścić FC Barcelonę. Drogą ucieczki może okazać się Inter Mediolan, informuje „Corriere dello Sport”.

Nie tak miała wyglądać katalońska przygoda Iworyjczyka. Zawodnik opuszczał włoską Serie A jako gwiazda AC Milanu, nie decydując się na przedłużenie umowy z mistrzami Italii. Plan zakładał spróbowanie swoich sił w innej lidze i wywalczenie lepszych warunków kontraktu, a wybór ostatecznie padł na FC Barcelonę. Tam jednak trudno mu o regularną grę.

Jedną z przyczyn pomijania gracza są jego problemy zdrowotne, z drugiej jednak strony ma on też kłopoty z aklimatyzacją na Spotify Camp Nou. W związku z tym klub rozważa oddanie go już w połowie sezonu, a i sam piłkarz nie miałby nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

„Corriere dello Sport” informuje, że agent Francka Kessié już uruchomił swoje kontakty i szuka klientowi nowego pracodawcy. Jako pierwszy o jego dostępności na rynku usłyszał... Inter Mediolan.

Pierwsze rozmowy przebiegły pomyślnie i strony są zainteresowane ich kontynuacją w styczniu. „Nerazzurri” stawiają jednak pewne warunki, bez których do transakcji nie dojdzie.

Przede wszystkim chodzi tu o samą formułę transferu. Mediolańczycy są gotowi jedynie na wypożyczenie, ponieważ ich sytuacja finansowa uniemożliwia im transfer definitywny już teraz. Drugim z warunków jest kwestia podziału pensji piłkarza. W Barcelonie zarabia on około 6,5 miliona euro rocznie, a władze „Beneamaty” są skłonni pokryć jedynie część tej sumy. „Barça” musiałaby zatem pogodzić się z wizją dalszego wypłacania pewnej kwoty 25-latkowi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy