FC Barcelona i Messi ukarani grzywną za gest z koszulką Maradony [OFICJALNIE]

FC Barcelona i Messi ukarani grzywną za gest z koszulką Maradony [OFICJALNIE] fot. Eleven Sports
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport | RFEF

W ostatniej ligowej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy Leo Messi zadedykował bramkę zmarłemu Diego Armando Maradonie. Zrobił to, ściągając koszulkę Barcelony, pod którą miał trykot Newell’s Old Boys. Argentyńczyk otrzymał za to żółtą kartkę, a teraz doszła do tego grzywna.

Śmierć „Boskiego Diego” wywołała ogromne poruszenie na całym świecie, a federacje szybko postanowiły upamiętnić 60-latka minutą ciszy przed meczami. Na nieco inny sposób zdecydował się Leo Messi.

Gdy bowiem strzelił gola na 4:0, zrzucił trykot Barcelony, a nam ukazała się koszulka Newell’s Old Boys. Argentyński kluby łączy nazwiska obu graczy, gdyż w przeszłości obaj bronili jego barw (Messi jako dziecko, dodatkowo jest kibicem NOB). Atakujący wzniósł również ręce ku górze, po czym… podbiegł do niego arbiter główny i pokazał mu żółtą kartkę.

To standardowa procedura w przypadku zdjęcia koszulki, ale mimo wszystko na LaLigę spadła krytyka. Już wtedy zapowiadano, że na tym sprawa jednak się nie skończy, a klub dodatkowo zostanie ukarany grzywną, co właśnie ma miejsce.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, hiszpańska federacja piłkarska nie była tak surowa i nałożyła na FC Barcelonę karę w wysokości 350 euro. Piłkarz z kolei musi zapłacić 600 euro (maksymalny pułap to 3000 euro).

„Sport” informuje, że wicemistrz Hiszpanii nie zamierza tak łatwo godzić się na przyjęcie grzywny i podtrzymanie kartki dla Messiego, dlatego już teraz zapowiada odwołanie.

W tej sytuacji Komisja Odwoławcza może przychylić się do wniosku klubu, jak czyniła to w podobnych przypadkach już wcześniej. Przykłady to między innymi José Callejón czy Sergio Ramos.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy