FC Barcelona: Joan Laporta nie chce polecieć po Xaviego. Al-Sadd zawiedzione

FC Barcelona: Joan Laporta nie chce polecieć po Xaviego. Al-Sadd zawiedzione fot. FC Barcelona
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: RAC1

FC Barcelona stara się dopiąć trenerską przeprowadzkę Xaviego Hernándeza, lecz w katarskiej misji, mimo prośby Al-Sadd, udziału nie weźmie prezydent klubu Joan Laporta, informuje RAC1.

Xavi stara się skoncentrować na prowadzeniu swojego obecnego zespołu, ale w międzyczasie rozkręca się wokół niego niemałe szaleństwo. Z racji, że z Al Sadd wciąż wiąże go dwuletni kontrakt, FC Barcelona musi przekonać Katarczyków do odsprzedania szkoleniowca. I choć klub chciał iść Katalończykom na ugodę, to Joan Laporta zdaje się nieco bagatelizować rozmowy.

Dyrektorzy Al Sadd bardzo konkretnie podeszli do sprawy i poinformowali, że nie będą robić większych problemów z oddaniem legendy na Camp Nou, lecz pod pewnymi warunkami. Między innymi poproszono Barcelonę o rozegranie meczu towarzyskiego w niedalekiej przyszłości oraz o osobiste stawienie się w Katarze przez Joana Laportę.

Po meczu z Dynamem Kijów na Ukrainie delegacja „Blaugrany” miała udać się bezpośrednio do Kataru i ostatecznie tak się stało, na pokładzie samolotu zabrakło jednak prezydenta zdobywcy Pucharu Króla. Na negocjacje udali się Rafa Yuste i Mateu Alemany, zaś Laporta zabrał się z powrotem do Barcelony wraz z drużyną.

RAC1 przekazuje, że na ten moment nie wiadomo, czy wpłynie to znacząco na negocjacje, z pewnością Katarczycy będą mogli jednak poczuć się zawiedzeni. Niewykluczone, że przy takim potraktowaniu Al Sadd zażąda konkretnej sumy pieniędzy, która na dobrą sprawę należy im się w związku z obowiązującą umową Xaviego. Do tej pory była mowa raczej o polubownym porozumieniu.

Z perspektywy samego Hiszpana nic się nie zmienia. Xavi doszedł już do porozumienia z Barceloną i przystał na propozycję zarabiania mniejszych pieniędzy, niż ma to miejsce w Katarze. Na dopięcie formalności zapewne będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, dlatego, patrząc realistycznie, Sergi Barjuan został poinformowany, że poprowadzi zespół jeszcze przynajmniej w starciu z Celtą Vigo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy