FC Barcelona, Juventus i Real Madryt ze wspólnym komunikatem w sprawie Superligi [OFICJALNIE]

FC Barcelona, Juventus i Real Madryt ze wspólnym komunikatem w sprawie Superligi [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona I Juventus I Real Madryt

Barcelona, Juventus i Real Madryt opublikowały wspólne oświadczenie dotyczące projektu Superligi oraz reakcji UEFA na plan utworzenia nowych rozgrywek.

Do ogłoszenia utworzenia Superligi przez 12 czołowych europejskich klubów doszło w kwietniu. Z pomysłu błyskawicznie zaczęły wykruszać się kolejne zespoły. Barcelona, Juventus i Real nie wycofują się jednak z pomysłu stworzenia nowych rozgrywek, choć dostrzegają potrzebę odświeżenia rewolucyjnego planu.

Dzisiaj poinformowały one, że sąd nakazał UEFA zaprzestanie działań skierowanych w stronę tej trójki i pozostałych zespołów.

Oto treść komunikatu:

„Barcelona, Juventus i Real Madryt z zadowoleniem przyjęły dzisiejszą decyzję sądu egzekwującą ze skutkiem natychmiastowym zobowiązanie UEFA do zaprzestania działań podjętych przeciwko wszystkim klubom-założycielom Superligi, w tym zakończenia postępowań dyscyplinarnych przeciwko trzem klubom-inicjatorom oraz zniesienia kar i ograniczeń nałożonych na pozostałe dziewięć klubów założycielskich.

Sąd popiera wniosek promotorów Superligi, oddala odwołanie UEFA i potwierdza ostrzeżenie skierowane do UEFA, że niewykonanie wyroku skutkować będzie grzywną i potencjalną odpowiedzialnością karną. Sprawa będzie również oceniana przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, który zbada monopolistyczną pozycję UEFA w europejskiej piłce nożnej.

Mamy obowiązek zająć się bardzo poważnymi problemami, przed którymi stoi piłka nożna: UEFA stała się jedynym regulatorem, wyłącznym operatorem i jedynym właścicielem praw do europejskich rozgrywek piłkarskich. Ta monopolistyczna pozycja niszczy piłkę nożną i jej równowagę konkurencyjną. Jak pokazują liczne dowody, kontrole finansowe są niewystarczające i niewłaściwie egzekwowane. Kluby biorące udział w rozgrywkach europejskich mają prawo prowadzić własne zawody.

Cieszymy się, że w przyszłości nie będziemy już narażeni na ciągłe groźby od UEFA. Naszym celem jest dalsze rozwijanie projektu Superligi w sposób konstruktywny i oparty na współpracy, licząc na wszystkich interesariuszy piłki nożnej: kibiców, zawodników, trenerów, kluby, ligi oraz związki krajowe i międzynarodowe. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją elementy naszej propozycji, które należy poddać analizie i oczywiście można je ulepszyć poprzez dialog. Jesteśmy pewni sukcesu projektu, który zawsze będzie zgodny z prawem Unii Europejskiej” - czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea daje 40 milionów funtów za skrzydłowego. Na seniorskim poziomie zdobył... cztery bramki Chelsea daje 40 milionów funtów za skrzydłowego. Na seniorskim poziomie zdobył... cztery bramki Manchester United oczekuje zmiany w zachowaniu Cristiano Ronaldo, bo inaczej rozwiąże z nim kontrakt?! Manchester United oczekuje zmiany w zachowaniu Cristiano Ronaldo, bo inaczej rozwiąże z nim kontrakt?! Neymar skonfliktowany z Kylianem Mbappé. Francuz wbił nóż w plecy Brazylijczykowi Neymar skonfliktowany z Kylianem Mbappé. Francuz wbił nóż w plecy Brazylijczykowi Blisko 41-letni Roque Santa Cruz nie daje o sobie zapomnieć. Piękny gol Paragwajczyka [WIDEO] Blisko 41-letni Roque Santa Cruz nie daje o sobie zapomnieć. Piękny gol Paragwajczyka [WIDEO] Manchester United znalazł upragnionego napastnika?! Ruszyły negocjacje Manchester United znalazł upragnionego napastnika?! Ruszyły negocjacje Thomas Tuchel: Dlatego doszło do spięcia z Antonio Conte po zakończeniu meczu Thomas Tuchel: Dlatego doszło do spięcia z Antonio Conte po zakończeniu meczu OFICJALNIE: Giovani Lo Celso wrócił do LaLigi OFICJALNIE: Giovani Lo Celso wrócił do LaLigi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy