FC Barcelona, Juventus i Real Madryt ze wspólnym komunikatem w sprawie Superligi [OFICJALNIE]

FC Barcelona, Juventus i Real Madryt ze wspólnym komunikatem w sprawie Superligi [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona I Juventus I Real Madryt

Barcelona, Juventus i Real Madryt opublikowały wspólne oświadczenie dotyczące projektu Superligi oraz reakcji UEFA na plan utworzenia nowych rozgrywek.

Do ogłoszenia utworzenia Superligi przez 12 czołowych europejskich klubów doszło w kwietniu. Z pomysłu błyskawicznie zaczęły wykruszać się kolejne zespoły. Barcelona, Juventus i Real nie wycofują się jednak z pomysłu stworzenia nowych rozgrywek, choć dostrzegają potrzebę odświeżenia rewolucyjnego planu.

Dzisiaj poinformowały one, że sąd nakazał UEFA zaprzestanie działań skierowanych w stronę tej trójki i pozostałych zespołów.

Oto treść komunikatu:

„Barcelona, Juventus i Real Madryt z zadowoleniem przyjęły dzisiejszą decyzję sądu egzekwującą ze skutkiem natychmiastowym zobowiązanie UEFA do zaprzestania działań podjętych przeciwko wszystkim klubom-założycielom Superligi, w tym zakończenia postępowań dyscyplinarnych przeciwko trzem klubom-inicjatorom oraz zniesienia kar i ograniczeń nałożonych na pozostałe dziewięć klubów założycielskich.

Sąd popiera wniosek promotorów Superligi, oddala odwołanie UEFA i potwierdza ostrzeżenie skierowane do UEFA, że niewykonanie wyroku skutkować będzie grzywną i potencjalną odpowiedzialnością karną. Sprawa będzie również oceniana przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, który zbada monopolistyczną pozycję UEFA w europejskiej piłce nożnej.

Mamy obowiązek zająć się bardzo poważnymi problemami, przed którymi stoi piłka nożna: UEFA stała się jedynym regulatorem, wyłącznym operatorem i jedynym właścicielem praw do europejskich rozgrywek piłkarskich. Ta monopolistyczna pozycja niszczy piłkę nożną i jej równowagę konkurencyjną. Jak pokazują liczne dowody, kontrole finansowe są niewystarczające i niewłaściwie egzekwowane. Kluby biorące udział w rozgrywkach europejskich mają prawo prowadzić własne zawody.

Cieszymy się, że w przyszłości nie będziemy już narażeni na ciągłe groźby od UEFA. Naszym celem jest dalsze rozwijanie projektu Superligi w sposób konstruktywny i oparty na współpracy, licząc na wszystkich interesariuszy piłki nożnej: kibiców, zawodników, trenerów, kluby, ligi oraz związki krajowe i międzynarodowe. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją elementy naszej propozycji, które należy poddać analizie i oczywiście można je ulepszyć poprzez dialog. Jesteśmy pewni sukcesu projektu, który zawsze będzie zgodny z prawem Unii Europejskiej” - czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy