FC Barcelona. Koeman znów w ataku na sędziów: Dziewięciu na dziesięciu fanów Realu by tak powiedziało

FC Barcelona. Koeman znów w ataku na sędziów: Dziewięciu na dziesięciu fanów Realu by tak powiedziało fot. Piotr Piatrouski / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo | RAC1

Szkoleniowiec FC Barcelony Ronald Koeman odniósł się w krytyczny sposób do pracy wykonywanej przez hiszpańskich arbitrów przed wtorkowym pojedynkiem z Realem Valladolid.

Holender praktycznie od początku swojej przygody z ławką trenerską „Dumy Katalonii” ma spore zastrzeżenia do poziomu prowadzonych spotkań LaLigi przez sędziów.

57-latek zarzuca im w dużej mierze brak konsekwencji oraz jednolitej oceny poszczególnych sytuacji, czemu dał wyraz w trakcie konferencji prasowej poprzedzającej starcie z Realem Valladolid, kiedy to odniósł się do zagrania piłki ręką przez Sergio Ramosa w czasie meczu Realu Madryt z Eibarem (3:1).

- Nie rozumiem kryteriów sędziowania. Trzymam się jednak tego, co powiedziałem po El Clásico i nie ma sensu tego powtarzać. Niektórych rzeczy nie można zrozumieć. Dziewięciu na dziesięciu fanów Realu zapytanych czy był tu karny powiedziałoby, że tak. Arbiter zdecydował jednak inaczej - powiedział Ronald Koeman.

- Dla mnie to był karny. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej oceny, nic więcej. Sędzia i VAR zdecydowali przeciwnie i trzeba to uszanować. Praca arbitra nie należy do najłatwiejszych - dodał Holender.

Szkoleniowiec Barcelony odniósł się także do ostatnich słów wypowiedzianych przez Leo Messiego, który przyznał, że najgorsze chwile ma już za sobą.

- Leo nie musi udzielać wywiadu, żebym mógł dostrzec jego chęci do gry. Widzę to codziennie. Oczywiście brak odnoszenia zwycięstw w każdym meczu jest dla niego trudny. Nie wiem, czy jego słowa będą miały pozytywny wpływ na innych piłkarzy. Kadra jest zjednoczona, pracuje i jest niezadowolona z ostatnich wyników, tak jak ja. Robimy wszystko, żeby się poprawić. Najlepszym lekarstwem dla nas są wygrane - dodał 57-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy