FC Barcelona: Kontrowersja w meczu z Valencią [WIDEO]. „To są jaja”

FC Barcelona: Kontrowersja w meczu z Valencią [WIDEO]. „To są jaja” fot. TV
Źródło: Eleven Sports 1 I Krzysztof Stanowski [Twitter] I Michał Pol [Twitter] I Jakub Seweryn [Twitter]

FC Barcelona pokonała Valencię w lidze hiszpańskiej 1:0. W trakcie meczu na Camp Nou nie brakowało emocji.

Spotkanie pomiędzy Barceloną a Valencią rozpoczęło się od trafienia Raphinhi z 15. minuty. Brazylijczyk strzałem głową wykończył znakomite dośrodkowanie Sergio Busquetsa.

Katalończycy mieli świetną okazję do strzelenia gola niedługo po starcie drugiej połowy. Po strzale Julesa Koundé piłki ręką w polu karnym dotknął Hugo Guillamón. Sędzia Javier Alberola Rojas podyktował gospodarzom jedenastkę, którą chciał wykonać Ansu Fati, ale Ferran Torres nie oddał mu futbolówki. Chwilę po tym 23-latek trafił w słupek.

Niedługo później z boiska wyleciał Ronald Araújo. Obrońca Barcelony ratował sytuację po nieudanej interwencji Koundé i sfaulował Hugo Duro, który w innym przypadku miałby prostą drogę do bramki katalońskiej drużyny.

Do kontrowersji doszło kilka minut przed końcem meczu. Franck Kessié starł się wtedy z wbiegającym w szesnastkę jego zespołu Francisco Pérezem, przyczyniając się do jego upadku. Arbiter karnego nie podyktował. Zdaniem komentującego mecz Mateusza Święcickiego popełnił on błąd. Sytuacja wywołała spore poruszenie.

„Ewidentny faul Kessiego na karniaka, nie? Farcik Barcelony” - napisał na Twitterze Michał Pol.

„To są jaja, że nie ma karnego dla Valencii” - skomentował Krzysztof Stanowski.

„Zagranie Kessiego blisko karnego, ale bardziej ewidentnych kontaktów (np. Carvajala w El Clasico) nie gwizdano w tym sezonie” - zauważa Jakub Seweryn ze Sport.pl.