FC Barcelona: Łagodna kara za transfer Griezmanna. Klub ukarany grzywną w wysokości... 300 euro!

FC Barcelona: Łagodna kara za transfer Griezmanna. Klub ukarany grzywną w wysokości... 300 euro! fot. Movistar+
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Mundo | Marca

FC Barcelona została ukarana za nieprawidłowości związane z transferem Antoine'a Griezmanna z Atlético Madryt - informuje „El Mundo”.

Przedstawiciele „Los Rojiblancos” złożyli przed kilkoma tygodniami skargę na „Dumę Katalonii” za nieprawidłowości, jakich mieli się dopuścić przy zakontraktowaniu reprezentanta Francji.

Władze madryckiego zespołu zarzuciły ekipie z Camp Nou, że ta osiągnęła porozumienie z napastnikiem przed wejściem w życie obniżonej klauzuli jego wykupu. Na ich korzyść w tej sprawie miały świadczyć rozmowy odbyte przez Griezmanna w szatni, który już w maju podzielił się ze swoimi niedawnymi klubowymi kolegami informacją, że od nowego sezonu będzie występował w Barcelonie.

Z tego też powodu Atlético Madryt domagało się dodatkowych 80 milionów euro od nowego pracodawcy 28-latka, który w ich opinii powinien w takiej sytuacji kosztować 200 a nie 120 milionów euro.

Dziennikarze „El Mundo” przekonują, że skarga złożona na „Dumę Katalonii” do Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej została już rozpatrzona przez Juantxo Landabereę. Sędzia śledczy wyznaczony przez Komitet Rozgrywek do zbadania całej sprawy nie dopatrzył się rażących przewinień ze strony aktualnego mistrza kraju i powołując się na przepisy z Kodeksu Dyscyplinarnego wnioskuje o ukaranie klubu grzywną w wysokości... 300 euro.

Ekspert od prawa sportowego ma świadomość, że zasądzona przez niego kara jest bardzo niska, dlatego dodatkowo domaga się rozegrania jednego meczu na Camp Nou w ramach rozgrywek LaLigi bez udziału publiczności.

Stanowisko Atlético Madryt w tej sprawie nie jest jeszcze znane, ale można przypuszczać, że „Los Rojiblancos”nie pogodzą się z taką decyzją i w dalszym ciągu będę domagać się otrzymania dodatkowych 80 milionów euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy