FC Barcelona: Lionel Messi dogadany, ale wciąż trzeba czekać

FC Barcelona: Lionel Messi dogadany, ale wciąż trzeba czekać fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Lionel Messi osiągnął pełne porozumienie z Barceloną w sprawie warunków nowego kontraktu. Argentyńczyk musi jednak uzbroić się w cierpliwość - donosi „Sport”.

Joan Laporta obiecywał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zatrzymać kapitana drużyny i tak jest w istocie. Prezydent „Blaugrany” złożył 34-latkowi najlepszą możliwą ofertę i została ona zaakceptowana.

Kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku zakłada gigantyczną obniżkę pensji, aż o 50 procent, ale wola współpracy po obu stronach była na tyle duża, że strony wypracowały pełne porozumienie.

Termin wypuszczenia oficjalnego komunikat uzależniony jest od chwili znalezienia w budżecie środków finansowych na dopełnienie formalności. To jest równoznaczne z odroczeniem wypłaty 40 procent wynagrodzeń kilku piłkarzy (trwają rozmowy z Gerardem Piqué, Sergio Busquetsem, Jordim Albą i Sergim Roberto), a także rozstaniem z częścią z nich. Na liście tej są Samuel Umtiti, Miralem Pjanić czy Martin Braithwaite.

Gdy już Barcelonie uda się z tym uporać, Lionel Messi będzie mógł wznowić treningi w klubie.

„Atomowa Pchła” pokazała w poprzednim sezonie oraz podczas Copa América 2021, że znajduje się w kapitalnej formie. To zmotywowało Laportę do jeszcze większego wyścigu w kwestii przedłużenia kontraktu.

***

FC Barcelona: Samuel Umtiti zgadza się na odejście, ale stawia warunki

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy