FC Barcelona: Luis Suárez kontuzjowany podczas pierwszego meczu sezonu

2019-08-17 06:39:14; Aktualizacja: 4 lata temu
FC Barcelona: Luis Suárez kontuzjowany podczas pierwszego meczu sezonu Fot. FotoPyk
Karol Brandt Źródło: FC Barcelona | Marca

FC Barcelona mierzyła się wczoraj na wyjeździe z Athletic Club i po zmarnowaniu kilku szans w pierwszej połowie, ostatecznie musiała przełknąć gorycz porażki w stosunku 0:1. To jednak niejedyny problem Katalończyków, bowiem już przed przerwą boisko z powodu kontuzji opuścił Luis Suárez.

Obrońcy tytułu otworzyli sezon ligowy w hiszpańskiej ekstraklasie starciem na na niezwykle trudnym terenie. Przyszło im bowiem rywalizować na San Mamés, gdzie swoje mecze rozgrywa Athletic Club.

Pomimo tego „Duma Katalonii” osłabiona brakiem Lionela Messiego dobrze weszła w te zawody i kilkukrotnie groźnie zaatakowała bramkę rywali. Po jednym z takich ataków, w 32. minucie Luis Suárez trafił w lewy słupek. Nie miał jednak zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie zmarnowanej okazji, bowiem chwilę później zasygnalizował uraz.

W efekcie na boisko wbiegli masażyści Barcelony, którzy natychmiast przeszli do działania, lecz ostatecznie na nic się to zdało. Urugwajczyk i tak musiał ustąpić miejsca Rafinhi.

Jak poinformowała „Blaugrana” za pośrednictwem mediów społecznościowych, 32-letni napastnik doznał kontuzji mięśniowej prawej łydki. Dziś zawodnik zostanie poddany serii badań, które mają przynieść dokładniejszą diagnozę oraz przybliżony czas jego rekonwalescencji.

Tym samym pech Luisa Suáreza nie opuszcza, gdyż już pod koniec zeszłego sezonu przyszło mu zmierzyć się z poważnym urazem kolana, który wykluczył go z gry m.in. w meczu finałowym Pucharu Króla.

Wedle pierwszych nieoficjalnych doniesień napastnika zabraknie przynajmniej do końca sierpnia.

111-krotny reprezentant Urugwaju w poprzedniej kampanii wystąpił w 49 spotkaniach, w których zdobył 25 bramek i zanotował 13 asyst.