FC Barcelona ma plan na transfery czterech zawodników

FC Barcelona ma plan na transfery czterech zawodników fot. Kamil Zajaczkowski / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gerard Romero [Twitch]

Na celowniku FC Barcelony znaleźli się César Azpilicueta, Andreas Christensen, José Gayà oraz Karim Adeyemi - poinformował za pośrednictwem swojego kanału na Twitchu Gerard Romero.

Ostatnie miesiące są dla FC Barcelony szczególnie nieudane. Zespół przeciętnie radzi sobie nie tylko na krajowym podwórku, ale również i w Lidze Mistrzów, gdzie był w stanie wygrać tylko dwa mecze i to przeciwko outsiderowi grupy Dynamu Kijów.

Władze były poirytowane formą sportową zespołu, dlatego też doszło do roszad na ławce trenerskiej i Ronalda Koemana zastąpił Xavi, który w nowej roli zadebiutuje już w ten weekend w starciu przeciwko Espanyolowi.

Nikt na Camp Nou nie spodziewa się, że 41-latek od razu wprowadzi zespół na najwyższy europejski poziom. Wszyscy w Katalonii są świadomi tego, że w tym przypadku należy zawierzyć procesowi. Aby jednak klubowa legenda miała komfort pracy, potrzebne są solidne wzmocnienia.

Te mogą nadejść już w zimie, choć mając na uwadze kłopoty finansowe, z którymi boryka się podmiot, najprawdopodobniej zostaną przeprowadzone dopiero w lecie. Według informacji podawanych przez Gerarda Romero pod uwagę brane są cztery nazwiska.

Są to dobrze znani fanom „Blaugrany” Karim Adeyemi z Red Bulla Salzburg, José Gayà z Valencii, a także, co nowe - duet z Chelsea César Azpilicueta oraz Andreas Christensen.

O ile w przypadku tych dwóch pierwszych, a więc środkowego napastnika i lewego obrońcy trzeba będzie płacić kwoty odstępnego, bo ich kontrakty są ważne, o tyle w kwestii pozostałego duetu w grę wchodzą wolne transfery.

Tak Hiszpan, jak i Duńczyk mają ważne umowy do 30 czerwca 2022 roku i do tej pory nie udało się porozumieć w kwestii kontynuowania współpracy. Obaj mogą być zatem dla FC Barcelony ciekawymi opcjami nie tylko ze względów sportowych, ale również i ekonomicznych.

Nieco trudniej wygląda sytuacja Azpilicuety, bo tu media informują, że negocjacje w kwestii jego pozostania na Stamford Bridge są prowadzone i wszystko zmierza ku dobremu. Czy ekipa z Camp Nou zdoła go przejąć? Przekonamy się zapewne najpóźniej po nowym roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy