FC Barcelona ma problem. Ousmane'a Dembélé czeka dłuższa przerwa

FC Barcelona ma problem. Ousmane'a Dembélé czeka dłuższa przerwa fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Ousmane Dembélé może nie być zdolny do gry nawet przez sześć tygodni - poinformowało „Mundo Deportivo”.

Wielokrotny reprezentant Francji nie dokończył sobotniego ligowego meczu „Dumy Katalonii” przeciwko Gironie (1:0) i jeszcze w pierwszej połowie został zmuszony do opuszczenia boiska.

Ekipa z Camp Nou przeprowadziła niezwłocznie podstawową diagnostykę urazu odniesionego przez 25-letniego skrzydłowego i wydała komunikat o nabawianiu się przez niego urazu uda.

Klub nie pokusił się o ujawnienie przybliżonego czasu rekonwalescencji piłkarza, ale zdaniem „Mundo Deportivo”, Ousmane Dembélé nie będzie do dyspozycji trenera Xaviego przez nawet sześć tygodni.

Jeżeli te informacje znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to jeden z podstawowych graczy w układance wspomnianego szkoleniowca przegapi siedem ligowych spotkań i dwumecz z Manchesterem United w 1/16 finału Ligi Europy.

Jednocześnie będzie toczył walkę z czasem, by odzyskać pełnię sił na El Clásico, które ma się odbyć 19 marca.

Francuz wystąpił w 28 spotkanaich w trwających rozgrywkach, notując w nich osiem trafień i siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy