FC Barcelona ma problem z przedłużeniem kontraktu Ronalda Araújo. Obrońca może wylądować w Premier League

FC Barcelona ma problem z przedłużeniem kontraktu Ronalda Araújo. Obrońca może wylądować w Premier League fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Moisés Llorens I ESPN

Władze Barcelony dostrzegły, że podpisanie nowego kontraktu z Ronaldem Araújo nie będzie takie proste jak wydawało się do tej pory. Urugwajczyk wzbudza zainteresowanie ze strony klubów z Premier League - podaje Moisés Llorens z ESPN.

Umowa Araújo z Barceloną jest ważna do 30 czerwca 2023 roku. Działacze „Dumy Katalonii” już we wrześniu zeszłego roku uznali, że przedłużenie współpracy z urugwajskim środkowym obrońcą jest jednym z ich kontraktowych priorytetów. Niedawno nowe umowy z klubem z Camp Nou parafowali Pedri i Ansu Fati. Katalończycy chcą przekonać do tego samego Araújo oraz Gaviego, uznając ich za podstawę nowego projektu dowodzonego przez Xaviego. Nie wiadomo jednak, czy im się to uda.

Barcelona chciała przedłużyć kontrakt z Araújo o kolejne pięć lat, ale pierwsze rozmowy między stronami pokazały, że oczekiwania finansowe 22-letniego defensora są wyższe niż wydawało się władzom „Dumy Katalonii”. Te wiedzą już, że wokół zawodnika grasują giganci z Premier League i są świadome, iż nie mogą konkurować z nimi pod względem finansowym.

Poczynania Araújo bardzo uważnie śledzi Liverpool, który podobno wysłał nawet swoich przedstawicieli do Barcelony, by nawiązali oni kontakt z piłkarzem. W kierunku Urugwajczyka spoglądają również Chelsea oraz Manchester United.

Na razie nic nie jest przesądzone. Barcelona dalej wierzy w to, że uda się jej przekonać Araújo do złożenia podpisu. Biorąc pod uwagę doniesienia mediów, będzie musiał on jednak zejść ze swoich oczekiwań finansowych.

W tym sezonie obrońca rozegrał 13 meczów w koszulce katalońskiej ekipy. Zdobył jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy