FC Barcelona: Mateu Alemany o braku możliwości rejestracji Ferrana Torresa

FC Barcelona: Mateu Alemany o braku możliwości rejestracji Ferrana Torresa fot. FC Barcelona
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Movistar

FC Barcelona ma problem z zarejestrowaniem do gry Ferrana Torresa. Dyrektor do spraw futbolu Mateu Alemany komentuje dla Movistar możliwe rozwiązania.

FC Barcelona dokonała już styczniowego transferu Ferrana Torresa z Manchesteru City. W zawodniku pokłada się ogromne nadzieje, bowiem ma pomóc w trudnej sytuacji klubu i być jedną z twarzy nowej, odmłodzonej drużyny.

Niespodziewanie pojawił się duży problem. Transfer został już potwierdzony, jednak nie wiadomo, kiedy Hiszpan dostanie szansę wybiegnięcia na boisko. Wszystko za sprawą limitów budżetowych, w których muszą znaleźć się wszyscy zarejestrowani na mecze piłkarze.

„Duma Katalonii” liczyła, że uda się wynegocjować z Ousmanem Dembélé nowy kontrakt z obniżoną pensją, dzięki czemu możliwa będzie rejestracja Torresa. Tak się jednak dotychczas nie stało.

Aby 21-latek mógł występować w ligowych spotkaniach, Barcelona musi sprzedać kogoś z obecnej kadry. O całej sytuacji wypowiedział się klubowy dyrektor ds. futbolu Mateu Alemany.

- Xavi prosił mnie o Ferrana Torresa, więc prezent pod choinkę już dostał. Zarejestrujemy go do gry, gdy będzie gotowy. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja z FFP i braliśmy to pod uwagę przy dokonywaniu transferu. Nie może być teraz zarejestrowany, ale mamy nadzieję, że uda nam się rozwiązać tę sytuację – zapewniał Alemany.

Jedną z opcji na zarejestrowanie Torresa jest pozbycie się Yusufa Demira. Austriak trafił do Barcelony w lipcu 2021 roku, jednak nie udowodnił swojego potencjału. Zarówno Ronald Koeman, jak i Xavi, zdecydowanie wolą stawiać na wychowanków z akademii. Niewykluczone więc, że to 18-latek w najbliższym czasie opuści „Dumę Katalonii”.

- Sprzedaż Demira to jedna z opcji, które są możliwe. Mamy kilka rozmów i operacji w toku – potwierdza Alemany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy