FC Barcelona: Piłkarz mistrza Hiszpanii może pauzować do listopada

FC Barcelona: Piłkarz mistrza Hiszpanii może pauzować do listopada fot. rosdemora / Shutterstock.com
Źródło: Toni Juanmartí [Sport]

Reprezentujący barwy Barcelony Frenkie de Jong może pauzować przez kilka najbliższych tygodni - pisze Toni Juanmartí na łamach „Sportu”.

FC Barcelona mierzyła się w sobotę w lidze hiszpańskiej z Celtą Vigo. Rywale prowadzili z mistrzem kraju 2:0 po bramkach Jørgena Stranda Larsena oraz Anastasiosa Douvikasa. Kataloński zespół doszedł do głosu w 81. minucie. Dwoma trafieniami w krótkim odstępie czasu popisał się Robert Lewandowski, któremu podawali João Félix oraz João Cancelo. Później ten ostatni ustalił wynik meczu na 3:2.

Frenkie de Jong rozpoczął go w podstawowym składzie Barcelony, ale opuścił boisko w pierwszej połowie, będąc zmienionym przez Gaviego.

Jak podaje Toni Juanmartí, choć holenderskiego pomocnika, który doznał urazu kostki, czekają jeszcze dalsze badania, na ten moment wszystko wskazuje na to, że będzie pauzował do listopada.

Gdy 26-latek opuszczał murawę o własnych siłach, sądzono, że to może być coś lekkiego, ale teraz sytuacja jest oceniana inaczej i w szeregach Katalończyków nie wyklucza się ponad miesięcznej przerwy w grze zawodnika.

W tym sezonie wystąpił on w każdym z sześciu dotychczasowych spotkań ligowych. Strzelił jednego gola.