FC Barcelona: Pique z obniżką zarobków o 50%

FC Barcelona: Pique z obniżką zarobków o 50% fot. Gerard Pique I Instagram
Mak Drugi
Mak Drugi
Źródło: Sport

Obrońca FC Barcelony Gerard Piqué zgodził się na obniżenie swojej pensji aż o 50% w tym sezonie, informuje kataloński „Sport”.

W miniony wtorek FC Barcelona poinformowała, że czterech zawodników (Gerard Piqué, Marc-André ter Stegen, Clément Lenglet i Frenkie de Jong) przedłużyło swoje umowy z klubem. Każdy z nich zgodził się zatem przy okazji na tymczasowe obniżenie pensji.

Na największe cięcie przystąpił Piqué, którego wynagrodzenie za bieżący sezon będzie mniejsze o 50%. Pozostała trójka zgodziła się na obniżenie pensji o 30%.

Co więcej, nowy kontrakt Piqué (ważny do 30 czerwca 2024 roku) może zostać zerwany przez obie strony po każdym sezonie. Ponadto, jeżeli doświadczony hiszpański defensor w sezonie 2021/2022 nie rozegra 35% meczów, klub także ma prawa do rozwiązania umowy. Na dodatek istnieje także zapis deklarujący, że 33-latek nie może odejść do innego klubu europejskiego.

Przypomnijmy, że przedłużenie umów przez wyżej wymienionych zawodników spowodowało podział szatni „Blaugrany”, która - według „Cuatro Deportes” - ma uważać, że cała czwórka przedkłada swoje prywatne interesy ponad dobro drużyny.

W sobotę o godzinie 16:00 Barcelona podejmie u siebie Real Madryt, a wewnętrzne spory i kłopoty mogą przełożyć się na sytuacje boiskowe, i przyczynić się do słabszego niż oczekiwany rezultat w pojedynku z odwiecznym rywalem.

MATEUSZ KOŚCIELNY

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy