FC Barcelona planuje wymienić Umtitiego na lepszy model. TRZECH kandydatów

FC Barcelona planuje wymienić Umtitiego na lepszy model. TRZECH kandydatów fot. EFECREATA.COM / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona nosi się z zamiarem sprzedaży Samuela Umtitiego. Pozyskane w ten sposób środki chce przeznaczyć na zakontraktowanie nowego defensora - uważa „Mundo Deportivo”.

Ekipa z Camp Nou planuje w nadchodzącym oknie transferowym rozpocząć przebudowę pierwszej drużyny. Przedstawiciele klubu nie mają w tym aspekcie łatwego zdania, ponieważ „Duma Katalonii” znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, dlatego musi z wielką uwagą podchodzić do każdego wydanego euro na pozyskanie oraz utrzymanie danego zawodnika.

Z tego też powodu najbezpieczniejszą opcją dla Barcelony jest w pierwszej kolejności sprzedaż niechcianych piłkarzy, aby następnie pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczyć na sprowadzenie ich wartościowych następców.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” przekonują, że w ten scenariusz wpisuje się konieczność rozstania z Samuelem Umtitim. Francuz zmagał się bardzo długo z szeregiem problemów zdrowotnych i teraz po odzyskaniu pełni sił nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem w oczach trenera Ronalda Koemana, dlatego aktualny wicemistrz Hiszpanii ma dążyć ponownie do rozstania z nim przed startem następnych rozgrywek.

Drużyna z Camp Nou zamierza bez względu na finał sprawy związanej z najbliższą przyszłością 27-letniego zawodnika i tak zatrudnić Erica Garcíę, ale w przypadku odejścia Umtitiego będzie chciała sprowadzić młodemu obrońcy wartościowego konkurenta lub partnera do gry w pierwszym składzie.

Wspomniane źródło przekonuje, że „Duma Katalonii” ma obecnie trzech mocnych kandydatów do wypełnienia ewentualnej luki po rozstaniu z Francuzem w osobach Lisandro Martíneza z Ajaksu Amsterdam, Aïssy Mandiego z Betisu oraz Marcosa Senesiego z Feyenoordu.

Spośród nich najtańszą opcją dla Barcelony jest drugi z nich z uwagi na wygasający kontrakt z zespołem z Sewilli. Ten fakt sprawia jednak, że Algierczyk cieszy się zainteresowaniem pokaźnej liczby klubów z Interem Mediolan na czele.

W przypadku dwóch Argentyńczyków występujących w Holandii trzeba by było sięgnąć do kieszeni i przygotować ofertę opiewającą na ponad 20-30 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy