FC Barcelona poważnie myśli o transferze 18-letniego pomocnika. Nawiązała pierwsze kontakty

FC Barcelona poważnie myśli o transferze 18-letniego pomocnika. Nawiązała pierwsze kontakty fot. MAXSHOT.PL / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona wykorzystała mecz z Royal Antwerp w Lidze Mistrzów do nawiązania pierwszych kontaktów z kierownictwem belgijskiego klubu w sprawie ewentualnego transferu Arthura Vermeerena - donosi „Mundo Deportivo”.

Obiecujący pomocnik odegrał w ubiegłym sezonie jedną z kluczowych ról w zespole prowadzonym przez Marka van Bommela na drodze do mistrzostwa Belgii.

Dzięki temu zaczął wzbudzać spore zainteresowanie na rynku transferowym ze strony mocniejszych drużyn. Wśród nich znajduje się między innymi FC Barcelona.

W sytuacji, gdy Royal Antwerp okazało się jej grupowym rywalem, skauci „Dumy Katalonii” dostali idealną okazję do przyjrzenia się 18-letniemu zawodnikowi.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” przekonują, że w identyczny sposób zachowało się kierownictwo utytułowanej ekipy, która nawiązała pierwsze bezpośrednie kontakty z władzami belgijskiego zespołu.

Dyrektorzy Deco i Mark Overmars rozmawiali o przyszłości młodzieżowego reprezentanta „Czerwonych Diabłów” podczas lunchu. W jego trakcie nie poruszyli kwestii finansowych, ale wymienili się poglądami na temat dalszego rozwoju obiecującego pomocnika.

W kuluarach spekuluje się, że już teraz Royal Antwerp oczekuje za swojego wychowanka przynajmniej 20 milionów euro.

Pojawienie się takiej oferty na stole oznaczałoby dokonanie rekordowej sprzedaży. Do tej pory mistrz Belgii zainkasował najwięcej na odejściu Gastóna Ávili do Ajaksu Amsterdam w trakcie ostatniego letniego okna transferowego - 12,5 miliona euro.

Vermeeren zanotował dwie asysty w dziesięciu rozegranych meczach w tym sezonie.

W przegranym spotkaniu z Barceloną (0:5) wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy