FC Barcelona pracuje nad sprzedażą Emersona. Pierwsze rozmowy ma już za sobą

FC Barcelona pracuje nad sprzedażą Emersona. Pierwsze rozmowy ma już za sobą fot. Emerson I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

AC Milan wykazuje poważne zainteresowanie usługami Emersona - przekonuje Nicolò Schira.

„Duma Katalonii” zakontraktowała brazylijskiego defensora ubiegłego lata w porozumieniu z Betisem i następnie zgodziła się na jego dwuletnie wypożyczenie do zespołu z Sewilli, gdzie miał ograć się w mocnej europejskiej drużynie przed podjęciem ewentualnej rywalizacji o miejsce w wyjściom składzie ekipy z Camp Nou.

21-latek prezentował się bardzo przyzwoicie w zakończonym już sezonie, dlatego wielu ekspertów przypuszczało, że utalentowany obrońca może stanowić dobrą opcję dla Barcelony w kwestii obsadzenia prawej flanki.

Wybuch pandemii koronawirusa sprawił jednak, że przedstawiciele klubu muszą szukać dodatkowych środków na zrealizowanie swoich letnich planów transferowych.

W ich zrealizowaniu ma im pomóc między innymi skrócenie wypożyczenia Emersona i następnie jego sprzedaż.

Nicolò Schira uważa, że wkrótce taka sytuacja może mieć miejsce, ponieważ AC Milan przeprowadził bardzo pozytywne rozmowy z „Dumą Katalonii” w kwestii sprowadzenia Brazylijczyka.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że aby jednak transakcja pomiędzy oboma klubami doszła do skutku, to najpierw ekipa z Camp Nou musi wypłacić Betisowi odszkodowanie w wysokości sześciu milionów euro (trzy za skrócenie wypożyczenia i trzy za zapewnienie rozwoju piłkarzowi) i następnie po jego odejściu przelać na konto ligowego rywala 50 procent z otrzymanych z tego tytułu pieniędzy.

Ten fakt oznacza, że FC Barcelona nie otrzyma zbyt dużego zastrzyku gotówki z tytułu sprzedaży obiecującego zawodnika, który ma być wyceniany na przynajmniej 20 milionów euro.

Emerson wystąpił w 34 spotkaniach drużyny z Sewilli w zakończonych już rozgrywkach i zdobył w nich trzy bramki oraz zaliczył sześć asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Benzema skomentował zamieszanie z Viníciusem Júniorem Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy