FC Barcelona: Prezydent Joan Laporta potwierdza. Xavi zostanie nowym trenerem!

FC Barcelona: Prezydent Joan Laporta potwierdza. Xavi zostanie nowym trenerem! fot. Maxisport / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Prezydent Joan Laporta poinformował, że FC Barcelona domyka ostatnie formalności związane z przedstawieniem Xaviego jako nowego trenera utytułowanego zespołu.

W minionych godzinach powstało spore zamieszanie wokół osoby hiszpańskiego szkoleniowca za sprawą kolejnego już wydanego w ostatnim czasie komunikatu przez Al-Sadd.

Tym razem katarski klub ogłosił, że „Duma Katalonii” wpłaciła klauzulę wykupu za 41-latka i jednocześnie uzgodniła z dotychczasowym pracodawcą Xaviego warunki dalszej współpracy.

W zaistniałej sytuacji pozostawało nam czekać tylko na pojawienie się stosownego oświadczenia także ze strony ekipy z Camp Nou. Takowe jednak się nie pojawiło, dlatego dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiego zaczęli dopytywać o powody takiego stanu rzeczy i otrzymali klarowne komunikaty... o braku wypracowania jakiegokolwiek porozumienia.

Trudno wywnioskować, skąd powstało takie nieporozumienie na wysokich szczeblach w utytułowanym zespole, ale całą atmosferę ostudził prezydent Joan Laporta, który otwarcie zapowiedział przejęcie drużyny przez klubową legendę.

- Kontrakt Xaviego jest blisko zamknięcia. Będzie trenerem Barcelony - powiedział działacz cytowany przez „Mundo Deportivo”, który zamiast do Dohy udał się do Vigo, gdzie „Duma Katalonii” zmierzy się z tamtejszą Celtą (6 listopada o godzinie 16:15) po raz ostatni pod wodzą tymczasowego szkoleniowca Sergiego Barjuána.

41-latek ma po przylocie do kraju z Półwyspu Iberyjskiego podpisać z ekipą z Camp Nou umowę do 30 czerwca 2024 roku.

***

FC Barcelona: Tak będzie wyglądał sztab Xaviego

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy