FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej fot. kivnl / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mundo Deportivo

Ronaldo Koeman, trener FC Barcelony, miał wziąć udział w konferencji prasowej, zamiast tego jednak skorzystał z okazji, by wygłosić swoje oświadczenie przed dziennikarzami.

Żurnaliści zebrali się tradycyjnie w sali konferencyjnej, by zadać pytania Ronaldowi Koemanowi, nie było im to jednak dane. Holender co prawda stawił się na miejscu, nie zamierzał jednak odpowiadać na żadne pytania, również te dotyczące jego przyszłości, a który w ostatnim czasie narosło bardzo dużo. Zamiast tego szkoleniowiec postanowił przeczytać oświadczenie, w którym podsumował pozycję, w której znalazł się jego zespół.

- Klub jest w trakcie przebudowy. Sytuacja finansowa jest mocno powiązana z wynikami sportowymi, a to oznacza, że musimy odbudować pewien schemat, by dokonywać większych inwestycji - stwierdził szkoleniowiec.

Koeman przekonuje, że dzięki odejściu kilku gwiazd, w tym przede wszystkim Lionela Messiego i Antoine'a Griezmanna, szansę na grę otrzyma wkrótce większa liczba młodych zawodników.

- W piłce nożnej potrzebny jest czas. Nasi młodzi zawodnicy za dwa lata mogą stać się międzynarodowymi gwiazdami. To ważne, by mieli na to szansę, tak jak swego czasu Xavi czy Iniesta, ale naprawdę proszę o cierpliwość.

Następnie szkoleniowiec nawiązał do ostatniej dotkliwej porażki z Bayernem Monachium. Jego zdaniem takie mecze to gorzka część całego procesu, podkreślając przy tym, że kibice powinni patrzeć realistycznie na potencjał zespołu.

- Pozostanie na wysokich miejscach w europejskich rankingach jest również naszym celem. W Lidze Mistrzów nie możemy jednak oczekiwać cudów. Na porażkę z Bayernem Monachium należy patrzeć właśnie z tej perspektywy. Zespół musi wrócić na nogi.

- Wiem, że prasa dostrzega ten proces, to nie pierwszy raz w historii FC Barcelony, kiedy klub musi przez niego przejść. Czujemy wsparcie w tych trudnych czasach, jesteśmy bardzo zadowoleni z uczucia, którym obdarzają nas kibice.

Po wygłoszeniu oświadczenia Koeman zwyczajnie opuścił salę, nie odpowiadając na żadne pytania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy