FC Barcelona rozwiąże kontrakt z legendą?! Oszczędność sięgająca 40 milionów euro

FC Barcelona rozwiąże kontrakt z legendą?! Oszczędność sięgająca 40 milionów euro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport | Marca

FC Barcelona bierze pod uwagę przedwczesne zakończenie współpracy z Jordim Albą po zakończeniu obecnego sezonu - uważa „Sport”.

„Duma Katalonii” została zobligowana do obniżenia kosztów transferowych oraz płacowych o 200 milionów euro. W przeciwnym razie nie będzie mogła zarejestrować żadnego nowego piłkarza, w tym Gaviego, którego przedłużony kontrakt nie jest respektowany przez LaLigę.

Przedstawiciele ekipy z Camp Nou pracują usilnie nad wdrożeniem różnego rodzaju oszczędności w obliczu zablokowania możliwości uruchomienia kolejnych „dźwigni finansowych”.

Dziennikarze „Sportu” przekonują, że jedną z ofiar działań podjętych przez klubowe władze może okazać się Jordi Alba po tym, jak pojawił się pomysł przedwczesnego rozwiązania z nim umowy obowiązującej do 30 czerwca 2024 roku.

Wspomniane źródło uważa, że wykonanie takiego ruchu pozwoliłoby „Dumie Katalonii” zaoszczędzić nawet 38 milionów euro. Na taką roczną pensję może liczyć doświadczony obrońca wraz z wcześniej odroczonymi płatnościami.

Zespół z Camp Nou był już otwarty na pozbycie się 34-letniego piłkarza latem, ale wówczas tylko Juventus sondował na poważnie możliwość jego sprowadzenia.

Sam zainteresowany nie pała raczej chęcią do opuszczenia Barcelony i jakiś czas temu dał wyraźnie do zrozumienia na łamach „Marki”, że jest skłonny usiąść z przedstawicielami klubu do stołu, żeby omówić kwestię obniżenia pobieranego wynagrodzenia.

- Mój kontrakt będzie jeszcze ważny przez rok i jeśli to konieczne, jestem gotów obniżyć moją pensję. Decyzja należy do klubu. Ja zawsze mu pomagałem, kiedy mnie o to prosił - przyznał Alba.

Doświadczony obrońca pełni coraz częściej tylko funkcję rezerwowego. Dlatego w obecnym sezonie zanotował trafienie i sześć asyst w 22 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy