FC Barcelona: Samuel Umtiti z ultimatum. Francuz bez wyboru

FC Barcelona: Samuel Umtiti z ultimatum. Francuz bez wyboru fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

FC Barcelona próbuje wymusić na Samuelu Umtitim wyrażenie zgody na transfer do innego zespołu pod groźbą odstawienia go od gry - przekonuje „Sport”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” starają się już od pewnego czasu znaleźć chętnego na usługi środkowego obrońcy, który spełniłby jego i ich oczekiwania.

Do tej pory ekipa z Camp Nou nie otrzymała za 27-letniego zawodnika wystarczająco atrakcyjnej oferty. Z tego też względu zaczęła rozważać mniej korzystne dla siebie opcje związane z przedwczesnym zakończeniem współpracy z Francuzem. Ta najbardziej radykalna zakłada przedwczesne rozwiązanie umowy z piłkarzem.

FC Barcelona wolałaby uniknąć konieczności przejścia do realizacji takiego scenariusza, ponieważ musiałaby wypłacić Samuelowi Umtitiemu solidne odszkodowanie, a na to nie może sobie pozwolić w obecnej sytuacji.

W związku z tym dziennikarze „Sportu” przekonują, że utytułowany klub otworzył się na możliwość wypożyczenia defensora, aby w ten sposób podzielić się wysokimi kosztami jego utrzymania, co pozwoliłoby mu zaoszczędzić kilka milionów potrzebnych do domknięcia kwestii rejestracji pozyskanych graczy.

Ponoć drużyna z Camp Nou otrzymała konkretne propozycje tymczasowego transferu 27-latka ze strony AS Monaco, OGC Nice oraz Beşiktaşu i będzie nalegać, aby ich zawodnik zaakceptował jedną z nich.

Jeżeli Umtiti nie wyrazi zainteresowania żadną z otrzymanych ofert, to w przypadku pozostania w Barcelonie zostanie ukarany przez przedstawicieli całkowitym odsunięciem od pierwszego zespołu i skaże się na przesiedzenie przynajmniej pierwszy części sezonu na trybunach.

Sam Francuz i bez tego ma już sporo kłopotów w obecnym zespole, ponieważ został wygwizdany przez fanów katalońskiego klubu w trakcie występu w meczu przeciwko Juventusowi o Trofeum Gampera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy