FC Barcelona: Sergio Busquets wskazał swoich potencjalnych następców

FC Barcelona: Sergio Busquets wskazał swoich potencjalnych następców fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: RAC1

Sergio Busquets w rozmowie z RAC1 wymienił kilku zawodników, którzy mogliby zastąpić go w FC Barcelonie.

Za najbardziej predysponowanych uznał w pierwszej kolejności Rodriego z Manchesteru City i Martína Zubimendiego z Realu Sociedad.

- Wiem, że dużo się mówi o różnych zawodnikach, o Rodrim, o Zubimendim. To bardzo dobrzy gracze i być może ci, którzy najbardziej pasują do DNA Barcelony i stylu, który jest tutaj pożądany, ale na razie grają w innych zespołach - powiedział Sergio Busquets.

Pochwalił również Nico Gonzáleza, wracającego z wypożyczenia do Valencii.

- Mamy też takich zawodników u siebie, mamy wypożyczonego Nico, który moim zdaniem radzi sobie bardzo dobrze, chociaż brakowało mu trochę regularności. Ale jest bardzo utalentowany, ma dobre warunki i trzeba dać szansę ludziom stąd, młodym zawodnikom. Poza tym Nico zna nasz klub i styl gry. Mamy graczy, którzy mogą dać nam dużo dobrego, a po których się tego nie spodziewamy - kontynuował.

Busquets nie był natomiast przekonany co do Joshuy Kimmicha z Bayernu Monachium.

- Jest trochę inny, to wychowanek niemieckiego futbolu. Jednak nie wystarczy szukać tego samego, ale trzeba sprowadzić też graczy o odmiennych profilach, którzy mogą być przydatni w niektórych meczach - stwierdził.

Ponadto odniósł się do kwestii gry Frenkie'ego de Jonga na pozycji defensywnego pomocnika.

- Może tak grać sporadycznie, ale najbardziej komfortowo i swobodnie czuje się, mając kogoś u boku, ponieważ lubi rozgrywać, pchać akcje do przodu, nie będąc zbytnio przywiązanym do pozycji. Takie ma warunki i trzeba z nich odpowiednio skorzystać - zakończył wątek.

Sergio Busquets wraz z końcem sezonu odejdzie z Barcelony, w której występował przez 15 lat. Otrzymuje między innymi oferty z Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy