FC Barcelona straci wychowanka za grosze? Fantastyczny początek sezonu

FC Barcelona straci wychowanka za grosze? Fantastyczny początek sezonu fot. Christian Bertrand / shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

FC Barcelona może utracić Estanisa Pedrolę. Hiszpan udał się na wypożyczenie do Sampdorii, gdzie gra pierwsze skrzypce. Możliwe, że Włosi go wykupią.

FC Barcelona słynie ze znakomitej szkoły piłkarskiej, a jednym z jej beneficjentów jest Estanis Pedrola.

Ten 20-latek nie miał jednak zbyt wielkich szans ku temu, by występować w pierwszym zespole wielokrotnego mistrza Hiszpanii. Wspólnie z agentem uznał zatem, że przyszła pora, by zmienić otoczenie.

Udał się więc na wypożyczenie do zupełnego nowego środowiska i pozyskała go Sampdoria.

Do Włoch trafił w ramach wypożyczenia, ale znalazła się w nim opcja wykupu. Czy spadkowicz z Serie A ją wykorzysta? Wiele na to wskazuje.

Nie jest tajemnicą, że transfer dał skrzydłowemu naprawdę dużo. Spisuje się dobrze do tego stopnia, że eksperci w kraju są nim zachwyceni. Co ciekawe, w razie odejścia Barcelona zarobi na nim tylko trzy miliony euro.

Okazuje się jednak, że mistrzowie Hiszpanii będą mieć możliwość, by naprawić swój błąd. W kontrakcie jest bowiem klauzula odkupienia za siedem milionów euro, jej ważność obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Dodatkowo w razie braku chęci skorzystania z niej, Barcelona ma zagwarantowane 50 procent od potencjalnej sprzedaży 20-latka.

Estanis Pedrola wystąpił w tym sezonie w siedmiu meczach, a jego dorobek to trzy gole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy