FC Barcelona straciła duży talent. Nie przekonała go oferta sportowa i finansowa

FC Barcelona straciła duży talent. Nie przekonała go oferta sportowa i finansowa fot. Natursports / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Iker Bravo Solanilla odmówił nawiązania dłuższej współpracy z Barceloną i jest zdecydowany na kontynuowanie swojej kariery w innym klubie - przekonuje „Sport”.

„Duma Katalonii” boryka się od dobrych kilkunastu miesięcy z szeregiem różnych problemów, które dotyczą się nie tylko do pierwszego zespołu, ale i tych młodzieżowych.

Świadczy o tym przypadek między innymi wielce obiecującego Ikera Bravo, który nie zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w szeregach ekipy z Camp Nou.

Dziennikarze „Sportu” przekonują, że 16-letni napastnik otrzymał propozycję nawiązania dłuższej współpracy z Barceloną, ale postanowił ją odrzucić, ponieważ nie satysfakcjonowała go pod względem sportowym oraz finansowym.

Wspomniane źródło podkreśla jednocześnie, że utytułowany klub nie ma już żadnych szans na zatrzymanie młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii, bo ten nie pojawił się na poniedziałkowym treningu Barça Juvenil B i nie znalazł w kadrze zespołu na przedsezonowy obóz.

Młody zawodnik należał w poprzednich rozgrywkach do wyróżniających się piłkarzy w drużynie U-16 i za sprawą zdobycia dla niej wielu bramek pomógł jej wygrać mistrzostwo kraju.

Bravo czuł wówczas, że zasługiwał na coś więcej, ale mimo to trenerzy nie przesunęli go do wyższej kategorii wiekowej, co także miało wpływ na podjętą przez niego decyzję o opuszczeniu „Dumy Katalonii”.

16-latek nie pozostanie zapewne zbyt długo bez klubu, ponieważ zdaniem „Sportu”, gotowość do podpisania z nim długoterminowej umowy wyraziły już Juventus, AS Roma, Eintracht Frankfurt czy Bayer Leverkusen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy