FC Barcelona szuka nowego trenera. Deco poleciał na rozmowy z wymarzonym kandydatem

2024-05-17 09:15:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
FC Barcelona szuka nowego trenera. Deco poleciał na rozmowy z wymarzonym kandydatem Fot. FC Barcelona

FC Barcelona nie zamierza kontynuować współpracy z Xavim. Dyrektor sportowy Deco udał się do Portugalii, gdzie prawdopodobnie spotka się z Sérgio Conceição, trenerem FC Porto - donosi Javi Miguel.

Trzęsienie ziemi, szok, niedowierzanie - takie stwierdzenia padają w ostatnich godzinach w stosunku do FC Barcelony.

Kataloński klub przekonał Xaviego, który w styczniu zapowiedział swoje odejście, do kontynuowania współpracy. Wydawało się zatem, że kwestia trenera jest już całkowicie wyjaśniona.

44-letni szkoleniowiec cieszył się poparciem większości zawodników. Zgoła inaczej prezentowały się jego notowania wśród członków zarządu, którzy przekonywali Joana Laportę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby rozstanie.

Wiele wskazuje, że tak się właśnie stanie. Słowa Xaviego z konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Almerią rozzłościły prezesa. Miarka się przebrała.

Hiszpańskie media są przekonane, że legendarny pomocnik zostanie wkrótce zwolniony. Decyzja ma zostać ogłoszona po meczu z Rayo Vallecano, gdy uda się przypieczętować wicemistrzostwo kraju.

Javi Miguel z „AS-a” donosi, że Laporta wydał w czwartek polecenie poszukiwania nowego szkoleniowca. Spontaniczny szczyt zarządu odbył się, ponieważ prezes w ostatnim momencie nie wsiadł z resztą drużyny do samolotu do Almerii.

Deco udał się niezwłocznie do Portugalii. W swoim „portfolio” ma mieć jedno nazwisko - Sergio Conceiçao.

Trzykrotny mistrz kraju z FC Porto przedłużył niedawno swój kontrakt do 30 czerwca 2028 roku, co w żadnym stopniu nie ucięło spekulacji. 

Deco i 49-latek to bliscy przyjaciele. Dyrektor sportowy „Dumy Katalonii” od dłuższego czasu podsuwa jego kandydaturę Laporcie, który przekonał się do tego planu.

Do gry powracają także Hansi Flick i Rafa Márquez. Meksykanin to jednak najmniej pożądana opcja.