FC Barcelona szuka potencjalnego następcy zagrożonego zakończeniem kariery Sergio Agüero. Znajdzie go w Manchesterze United?!

FC Barcelona szuka potencjalnego następcy zagrożonego zakończeniem kariery Sergio Agüero. Znajdzie go w Manchesterze United?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona liczyła, że transfer Sergio Agüero rozwiąże ewentualne problemy ze zdobywaniem bramek. Argentyńczyk jest jednak poza grą i jego powrót na boisku to rzecz wielce niepewna. W tej sytuacji Hiszpanie mogą w styczniu sięgnąć po Edinsona Cavaniego - podaje „Mundo Deportivo”.

Kataloński dziennik wziął dzisiaj na warsztat temat wzmocnień. W obszernym artykule czytamy, że jednym z palących problemem jest ten dotyczący przyszłości Kuna Agüero.

Obecnie 33-letni środkowy napastnik nie ma pozwolenia na grę przez problemy z sercem. Lekarze zalecili mu odpoczynek, a decyzja o jego ewentualnym powrocie do gry zapaść może nawet dopiero pod koniec stycznia.

Jednocześnie ciągle nie wiadomo, czy zdrowie pozwoli Argentyńczykowi kontynuować karierę. Na ten moment wszystko wskazuje na jego rozbrat z futbolem, co rzekomo potwierdził sam piłkarz w rozmowie z Samirem Nasrim.

Jeśli przed upływem styczniowego okna transferowego medycy zdecydują, że dalsze występy nie są możliwe, klub spróbuje znaleźć następcę atakującego.

Jak donosi „Mundo Deportivo”, wybór może paść na Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk został przekonany przez Ole Gunnara Solskjæra do przedłużenia umowy, ale Norwega na Old Trafford już nie ma.

W tej sytuacji niewykluczone, że 34-latek będzie otwarty na zmianę pracodawcy. To, czy trafi jednak do „Blaugrany”, zależałoby od nastawienia Manchesteru United. Wynagrodzenie gracza jest bowiem zbyt wysokie i „Czerwone Diabły” musiałyby wziąć jego część na siebie.

„El Matador” w bieżącej kampanii wybiegał na boiska osiem razy, a swoją obecność zaznaczył jednym trafieniem. Kontrakt 126-krotnego reprezentanta Urugwaju wygasa 30 czerwca 2022 roku, co może ułatwić przeprowadzkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy